Skocz do zawartości

Wymiana przycisków w kierownicy multifunkcyjnej


poofeq

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno stałem się posiadaczem cudeńka zwanego BMW E39. Niestety przyciski na kierownicy multifunkcyjnej noszą ślady zużycia, także pomyślałem że możnaby je wymienić.

 

Widziałem na allegro komplet takich przycisków za +/- 100zł. Niestety nie udało mi się nigdzie znaleźć informacji na temat tego jak zabrać się do takiej wymiany.

 

Jest to w ogóle możliwe? A może ktoś już próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też mam problem taki że moja kieronica to standart i tez bym wymienił przyciski tylko niebardzo mi się uśmiech kupować nową poduchę bo słyszałem że standardowe kierownice mają przyciski zintegrowane z poduchą , ale mam nadzieje że można je rozebrac jak te z m-pakiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, zmieniałem u siebie jaki czas temu. Odkręcasz dwie ruby z tyłu kiery, schodzi poduszka wraz z przyciskami, nastepnie odkręcasz po dwie sruby od przycisków, wypinasz wtyczki od multifunkcji.

Problem miałem z wtyczkami od przycisków które kupiłem nie pasowały, ale poprzekładałem ze starych rodki i wszystko ok.

Przed wymianš odłšcz kleme minusowš od akumulatora.

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, zmieniałem u siebie jaki czas temu. Odkręcasz dwie ruby z tyłu kiery, schodzi poduszka wraz z przyciskami, nastepnie odkręcasz po dwie sruby od przycisków, wypinasz wtyczki od multifunkcji.

Problem miałem z wtyczkami od przycisków które kupiłem nie pasowały, ale poprzekładałem ze starych rodki i wszystko ok.

Przed wymianš odłšcz kleme minusowš od akumulatora.

 

ale miałeś kieronicę jaką? taką:

 

http://www.allegro.pl/item560501427_kierownica_poduszka_air_bag_bmw_e38_e39_krakow.html

 

czy taką:

 

http://www.allegro.pl/item554237192_bmw_e46_e39_kierownica_3_ramienna_z_air_bag.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli macie takie kiery to naprawde nic trudnego. Nie słyszałem o takich poduszkach ze zintegrowanymi przyciskami, sa po prostu przykrecone do poduszki. Tak jak pisałem wczesniej jesli multifunkcja dziala a wytarte sa przyciski mozna przelozyc wszystko oprocz srodka czyli płytki z elektronika i plastiku z tyłu, ja kupilem multifunkcje na pale za 30zl komplet wtyczki były inne ale dalem rade, moze tak sie akurat udało. Jesli chodzi o demontaz i montaz jest banalnie prosto. W ASO raczej bedzie drogo, popatrz tu: http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=DD41&mospid=47539&hg=32&fg=35

Na allegro jakis czas temu były po okolo 100zł

Pozdrawiam

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.