Skocz do zawartości

problem z odpaleniem (pompa paliwa?) w 530D touring ?


Mentos1

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu miałem co jakiś czas problem z odpaleniem mojej 530d. wszystko było ok ale raz na jakiś czas po krótkim postoju auto po prostu nie odpalało. zauważyłem wtedy że w przewodach paliwowych od filtra są pęcherzyki powietrza , ostatnio jak mi się to przytrafiło po nocy to zdjąłem przewód od filtra paliwa i po przekręceniu kluczyka - nic , jakby nie działała któraś pompa paliwa. Kiedyś miałem tak że jak było mało paliwa w baku to popiskiwała mi jedna z pomp (chyba ta przy kole) teraz paliwa jest full i auto nadal nie odpala (paliwo nie leci) zauważyłem także że przy próbie odpalenia paliwo jakby cofało się w przewodach. Co może być nie tak ? Jak sprawdzić czy któraś z pomp nie jest walnięta ? Czy można to jakoś skutecznie samemu zdiagnozować czy pozostał mi tylko serwis ? Jak dostać się w ogóle do pompy w baku i tej przy progu/kole ? z gory dziekuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni własciciel mojego auta tez miał problemy z odpalaniem,zwiedził troche wasztatów,podpinał pare razy pod komputer i nic.

Zobaczył ze dzieje sie to tylko wtedy gdy w baku jest mniej niż 15l paliwa.

Ja tez ostatnio miałem tyle w baku i pojawił sie ten sam problem,dotankowałem i było ok.

 

Mechanicy mówią ze taki objaw jest sygnałem ze trzeba wymienic pompe paliwa tą znajdującą sie w baku...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie gdybym miał mało paliwa to byłbym jeszcze w stanie to zrozumieć ale miałem cały bak i i tak nie zapalił chyba że coś przymarzło bo wtedy było ok -14 stopni. dzisiaj włożyłem aku, pokręciłem troche i nie chciał odpalić ale zdjąłem przewód który idzie do filtra i nagle pojawiło się paliwo w przewodzie przezroczystym ktory idzie do silnika , przekreciłem kluczyk i paliwo radośnie popłyneło , założyłem go z powrotem i auto hula . pytanie na jak długo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa pod progiem lub jej przekaźnik , puknij czym od spodu lub tupnij parę razy noga w okolice progu przed siedzeniem kierowcy , jak zapłon będzie włączony i zacznie coś buczeć po tupnięciu to oznaka iz pompa wspomagająca (4 bar) się pobudziła do do pracy która szybko będzie kończyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu pompka w baku przepompowujaca z jednej komory do drugiej. całe paliwo zosyaje w prawea pompa pod siedzeniem nie ma czego zassac z lewej komory

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.