Skocz do zawartości

Problem z tylną wycieraczką


twister75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Musisz sciagnac cala tapicerke klapy w srodku. Sa tam cztery zatrzaski na plaski srubokret oraz kilka srubek. Z gory sciagasz zaslepke plastikowa z zatrzaskow oraz odkrecasz wszystkie srubki. Sam silniczek jest na srubach imbusowych. Jak bedzie caly (zebatki i szczotki) to prawdopodobnie masz plytke sterujaca uszkodzona (czarne pudelko). U mnie jest ona zasniedziala, prawdopodobnie zwarcie z wilgoci. Niestety nie da sie kupic samego ukladu scalonego, trzeba caly mechanizm. Zobacz jednak wczesniej czy ramie nie chodzi za ciezko oraz czy prad dochodzi z wiazki. Moze byc cos z kablami. Co do spryskiwacza to sprawdz zlaczke w bagazniku po prawej stronie, w tapicerce nad akumulatorem. Moze celowo zostala wypieta spowodu tej plytki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wlasnie ramie chodzi ciezko - co sugerujesz - powinienem to rozkrecic i przesmarowac czy jest jakas inna recepta na ciezko chodzace ramie

 

Tak, jest na to recepta:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=74270&highlight=

 

Mozesz sprawdzic czy to ramie czy silniczek w nastepujacy sposob: Otworzyc tylna szybe i wcisnac srubokretem jezyk, ktory ja zamyka. Wtedy wlaczyc tylna wycieraczke i zobaczyc czy okragly mechanizm w ktory wchodzi ramie wycieraczki dziala prawidlowo. Powinien sie obracac do konca tzn z prawej na lewa strone oraz spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.