Skocz do zawartości

problem z alternatorem


janek 10021

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem,poprzedni właściciel wymienił alternator z e 34 do e 39 tds teraz padło ładowanie i chciałbym założyć taki jaki ma być , tylko że jest odcięta wtyczka od przewodu w oryginalnym alternatorze jest gniazdo trzech pinowe a u mnie jest tylko dwa przewody niebieski i zielonobiały trzeciego nie ma i nie wiem czy ma być dwa czy trzy piny mój tds jest 98 rok proszę o podpowiedż, jeśli ktoś przerabiał ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zobaczyć jakiś schemat. Na pewno masz masę, dodatni a ten trzeci to może sygnalizuje brak ładowania albo cuś... najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto ma e39 tds i niech zobaczy jak ma u siebie

BMW


Bayerische Motoren Werke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
od przewodu w oryginalnym alternatorze jest gniazdo trzech pinowe a u mnie jest tylko dwa przewody niebieski i zielonobiały trzeciego nie ma i nie wiem czy ma być dwa czy trzy piny

 

 

nie chcąc zakładać nowego tematu podpinam się pod wątek

 

ostatnio padło mi ładowanie w mojej e39 530 d z 99 roku (alternator 150A valeo)

 

wynotowałem alternator celem oddania do sprawdzenie na stole probierczym (padł regulator) więc zamówiłem nowy oryginalny valeo (cena w aso 350 zł niestety nie ma zamienników)

 

problem polega na tym iż mam też odciętą wtyczkę tak jak kolega janek 10021 i zarobione wsuwki, regulator posiada trzy piny ja posiadam dwa kable niebieski i chyba biało zielony (wedle wds były 2 wersje podłączeń regulatora z 2 kablami i z 3 kablami )

 

i teraz prośba do posiadaczy 530 d z 99 czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie namacalnie jaki kolor kabla idzie na jaki pin w regulatorze

 

 

z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.