Skocz do zawartości

Wzmak GMS 9302 + przełącznik + dioda = 5 sekund działania


Vielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

podłączony od dłuższego czasu jest w/w wzmacniacz. Obwód podtrzymujący (RMT) składa się z 12V z radia, przechodzi przez przełącznik dźwigienkowy i wchodzi do wzmacniacza.

 

Ponieważ często zapominałem wyłączać wzmacniacz (rozładowywał się aku), postanowiłem dodać diodę która sygnalizowałaby, że wzmak jest włączony.

 

Diodę 12V podłączyłem katodą do (-) kabla RMT (aby napięcie pojawiało się tylko gdy pojawia się tam prąd z przełącznika) a anode uziemiłem masą zapalniczki.

 

Po długiej walce efekt jest taki: przełączam dźwigienkę, zapala się dioda, włącza się wzmacniacz aby po 5 sekundach się wyłączyć. Dioda tymczasem świeci sie normalnie do czasu aż wyłączymy przełącznik. I tak w kółko. O CO CHODZI???

 

Będę bardzo wdzięczny za poradę. Może gdzieś muszę dodać rezystor? Proszę o dokładne wskazówki bo jestem laikiem!

 

Z góry dzięki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Pokombinuję z wzięciem 12V z innego miejsca, może bezpośrednio z aku z bezpiecznikiem (po prostu z przewodu wzmacniacza). Z tego co pamiętam, to wziąłem od radia własnie po to, aby sie wyłączał z radiem, ale to nie zadziałało i musiałem przełącznik dać :) Wiem że dużo w tym bałaganu, ale tak to jest jak ma sie mało czasu i wraca sie do problemu po kilku dniach ;)

 

Wielkie dzięki za podpowiedzi i ide próbowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz ma wziete zasilanie z radia ??

I jeszcze Ci to instalacji nie spalilo ?

 

zasilanie daj bezposrednio z akumulatora jakims solidnym kablem (np 8mm2)

mase tez cos solidnego i do nadwozia

RMT z wzmaka podlocz pod 16 pin jesli masz org radnio BMW (albo pod antena, RMT lub cos w tym stylu)

Powinien sie wlaczac razem z radiem - jesli nie zadziala to podlocz pod stacyjke (pin albo 5 albo 9 w orginalnym radiu/zlaczu BMW)

 

NAPISZ JAKIE MASZ RADIO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie :) Źle mnie zrozumiałeś :) Wzmacniacz jest do akumulatora podłączony super grubymi kablami. Przewód RMT był poprowadzony od radia i co się okazuje to był problem!

 

Wystarczyło podpiąć teraz RMT od akumulatora i śmiga jak marzenie!

 

Radyjko to Alpine CDM-7871RM o mocy 4x45W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie podpioles RMT pod zolty kabel "POWER ANT"

a radio moze sterowac w inny sposob antena - 5 sekundowy sygnal 12V na wysyniecie i 5 sekundowy GND na zamkniecie

 

Podepnij pod kabel niebieski z bialym paskiem (nr 4 z obrazka)

MUSI DZIALAC!

 

I nie cuduj z jakimis wylocznikami :roll:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img152.imageshack.us/img152/5296/alpinelj8.jpg

By sobekkk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wytłumaczenie problemu. Nie zawsze chce słuchać radia z subwooferem. Na codzień wystarczaja mi świetne przednie głośniki. Czasem jednak mam ochotę posłuchać muzyki, np z ipoda w lepszej jakości i z dodatkowym basem. Wtedy - pyk - i mam więcej basu. Tylko dlatego tyle kombinowania! W radiu nie mam przycisku aby włączać i wyłączać go. A to sie bardzo przydaje.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.