Skocz do zawartości

klopot z silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
witam mam problem z zapalaniem e36 95rok jak rano go zapalam to pali ale silnik nie pracuje jak powinien tak jakby nie pracowal na wszystkie gary, obroty sa strasznie male i dotego kopci z wydechu niesamowicie caly czas, i jeszcze malo tego to pali mi 15 litrow na sto, nie mamn pojencia co sie dzieje czy komputer sida czy czujniki jakies pomorzcie??????
Opublikowano
  • Autor
ale co sprecyzowac bo nierozomie?
Opublikowano

15 l na 100 to można powiedziec , ze jakos nie specjalnie duzo.

Jakie kopcenie masz rury wydechowej? moze uszczelka puszcza. Plyn chłodzący w normie?

niskie oborty to moze byc wina sondy, przepływki, nieszczelnosci ukladu dolotowego, przepustnicy i wielu innym .

Dlatego chodzi o sprecyzowanie problemu, czy ustaje jak sie silnik nagrzeje czy nie. Twoje zdziwienie jest nieuzasadnione.

Opublikowano
  • Autor
poprosto jak odpalam samochud to ma niskie obroty i sie dlawi a po 10sekundach jest ok i strasznie kopci z wydechu i bardzo dozo pali morze dostaje zlam mieszanke albo gdzies dostaje powietrza nie wiem.
Opublikowano
  • Autor
jak jest silnik cieply to jest ok odpala normalnie ale z rury wydechowej leci caly czas dym jak bym na opale jezdzil.
Opublikowano
  • Autor
plyn chlodzancy jest w normie ale jaka uszczelka puszcza bo nie wiem?
Opublikowano
plyn chlodzancy jest w normie ale jaka uszczelka puszcza bo nie wiem?

uszczelka pod głowicą,jakiego koloru jest dym?

Edytowane przez green71

A little piece of heaven in my hands
Opublikowano
  • Autor
nie jest tak samo jak silnik jest zimny to mam problem z odpaleniem bo powinien na zimnym silniku miec wiencej obrotow 1200 a ma 500.
Opublikowano
  • Autor
dym jest taki bialy myslisz ze to uszczelka pod glowica,ogrzewanie wszystko dziala elegancko.
Opublikowano
dym jest taki bialy myslisz ze to uszczelka pod glowica,ogrzewanie wszystko dziala elegancko.

a patrzyłeś ile masz płynu?

A little piece of heaven in my hands
Opublikowano

Gdyby to byla uszczelka pod glowica to ubywałoby Ci płynu w ukladzie chłodzenia, czyli płyn chłodzacy dostawałby sie do cylindrów.

Biały dym- czy taka para moze bc wynikiem tez skraplania sie czasteczek wody w katalizatorze ale to kiedy auto jest użytkowane rzadko i na krótkich odcinkach , moze też byc wynikiem "ochrzczonego" paliwa.

Opublikowano
  • Autor
patzylem ostatnio nawet dolewalem plynu bo mrozy byly i bylo ok.
Opublikowano
  • Autor
ja dziennie robie moze 10 kilometrow do pracy i spowrotem duzo nie jezdze.
Opublikowano
patzylem ostatnio nawet dolewalem plynu bo mrozy byly i bylo ok.

skoro dolewałes to chyba nie było "ok"?

A little piece of heaven in my hands
Opublikowano
  • Autor
moze troszke mi ubylo zaraz sprawdze czy jest w normie po ostatnim dolaniu.
Opublikowano
  • Autor
patrzalem ale nie pamientam dokad byla woda moze troszke ubylo jutro jeszcze sprawdze ale dzenki za pomoc pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.