Skocz do zawartości

Zegary z 524 td na 525 tds


BENEC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam mały problem . Mam 524 td ('91) i ze względu na uszkodzenie wyświetlacza przejechanych kilometrów wymieniłem zegary i wstawiłem od 525 tds ('95) wszystko działa super, ale obrotomierz przekłamuje i na wolnych obrotach zamiast 800 jak pokazywało na starym zegarze teraz pokazuje 1500 (same obroty są Ok tylko wskazanie złe). Czy może być przyczyną czujnik obrotów na kole zamachowym i czy zainstalowanie czujnika od 525 tds i oczywiści zmiana wtyczki, bo jest inna zlikwiduje problem? Ktoś mi sprawdzał jakieś numery na zegarach i twierdzi, że są identyczne. Proszę o Waszą pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam mały problem . Mam 524 td ('91) i ze względu na uszkodzenie wyświetlacza przejechanych kilometrów wymieniłem zegary i wstawiłem od 525 tds ('95) wszystko działa super, ale obrotomierz przekłamuje i na wolnych obrotach zamiast 800 jak pokazywało na starym zegarze teraz pokazuje 1500 (same obroty są Ok tylko wskazanie złe). Czy może być przyczyną czujnik obrotów na kole zamachowym i czy zainstalowanie czujnika od 525 tds i oczywiści zmiana wtyczki, bo jest inna zlikwiduje problem? Ktoś mi sprawdzał jakieś numery na zegarach i twierdzi, że są identyczne. Proszę o Waszą pomoc .

 

Zapewne wina jest jak juz napisano powyzej inne interpretowanie sygnalow przez nowe zegary.

 

Wymiany czujnika absolutnie nie polecam, bo po pierwsze, jest to

zasadniczej wagi czujnik dla komputera silnika (!) po drugie sama

jego wymiana moze nic nie zmienic, zapewne inna jest liczba

impulsow wysylanych per obrot walu korbowego - wiec trzeba

by wymienic wieniec zebaty.

 

Lepiej juz wziac oba zegary na stol porownac czy elektronika jest

identyczna i sprobowac przekopiowac pamiec z jednego do drugiego

zachowujac stara.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.