Skocz do zawartości

330 D Spaliny w kabinie + przebieranie na niskich obrotac


mr-dredo

Rekomendowane odpowiedzi

WITAJCIE,

Mam klopot z e46 330d 204KM mianowicie kiedy podniose maske z tylu silnika wydobywaja sie spaliny wyczuwalne rowniez w kabinie. Dodaje, ze silnik nadal pracuje cicho moze jedynie troszeczke prukwa. Dodatkowo po nagrzaniu strasznie zaczyna przebierac i szarpac jak traktor..objawy te znikaja wraz z nacisnieciem gazu!! Czy ktos spotkal sie z takim felerem...gdzie w okolicach Poznania jest magik od BMW????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE,

Mam klopot z e46 330d 204KM mianowicie kiedy podniose maske z tylu silnika wydobywaja sie spaliny wyczuwalne rowniez w kabinie. Dodaje, ze silnik nadal pracuje cicho moze jedynie troszeczke prukwa. Dodatkowo po nagrzaniu strasznie zaczyna przebierac i szarpac jak traktor..objawy te znikaja wraz z nacisnieciem gazu!! Czy ktos spotkal sie z takim felerem...gdzie w okolicach Poznania jest magik od BMW????

Pozdrawiam

 

Przerobiłem ten temat w swoim aucie. Masz uszkodzony łącznik elastyczny wydechu, znjdujący sie za katalizatorem blisko silnika, dlatego czujesz spaliny. A dziwne odgłosy powoduje właśnie obudowa tego łącznika. Naciśnij mocno nogą na końcówke wydechu z tyłu auta a dziwne odgłosy umilkną do czasu jak nie puścisz nogi.

 

tu masz wszystko ze zdjęciami

C:\Users\Piotr Czauderna\Desktop\bmw\BMW-klub_pl Zobacz temat - [E46] Nieprzyjemny rezonans na postoju 320d - NAPRAWIONE (wydech).mht

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o spalinach w kabinie musisz poszukać. Szarpanie autem i nierówna praca to może być wszystko począwszy od wtrysków do sterowania autem przez komputer.

Dziekuje za szybka odpowiedz, rozebralem juz caly filtr powietrza zagladalem na kolektor wydechowy, pozostalo polaczenie KAT z TURBINA i ten feralny lacznik....bardziej martwi mnie jednak dlaczego kiedy jest zimny pracuje idealnie a kiedy nabierze temp. szarpie silnikiem jakby mial niestrawnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem ten temat w swoim aucie. Masz uszkodzony łącznik elastyczny wydechu, znjdujący sie za katalizatorem blisko silnika, dlatego czujesz spaliny. A dziwne odgłosy powoduje właśnie obudowa tego łącznika. Naciśnij mocno nogą na końcówke wydechu z tyłu auta a dziwne odgłosy umilkną do czasu jak nie puścisz nogi.

 

Kolego problem w tym, ze odglos jest tak delikatny jakby uchodzilo gdzies powietrze, mialem A3 z uszkodzona siatka drgan...uszy urywalo!!

Jak mam zdjagnozowac ta siatke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi uszu urywać, u mnie było najpierw delikatne szmeranie, które ustępowało jak u Ciebie po dodaniu gazu. Pojechałem zaraz na kanał w dłoń gumowy młotek i lekko ostukałem wydech, jak doszedłem do tego właśnie łącznika to słyszałem metaliczny dzwięk przy oklepywaniu tego miejsca młotkiem. Nie wyglądało na to, że spaliny uchodzą bo powinno być wtedy to miejsce trochę okopcone od spalin. Zostawiłem to w spokoju, ale już za parę dni szmeranie sie zwiększyło. Wykręciłem część wydechu, rozbebeszyłem obudowę metalową tego elastycznego łącznika i znalazłem przyczynę odgłosów: Były w środku popękane takie wzmocnienia metalowe tej obudowy i już prawie przepalony łącznik. Wymieniłem na nowy i jak ręką odjął. Cisza i spokój z wydechem. Polecam ten zabieg...
Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!!!!!!!!!!PIOTRKU 1410!!!!!!!!!!!!!

 

Dziekuje za porade opukam tak jak zaproponowales...ostatnia juz rzecz, okopcony jest caly przedni pas, ksenon i harmonijka od filtra powietrza.Teraz nie wiem czy to dlatego, ze spaliny sa zaciagane przez wentylator chlodnicy i powstaje ciag zasysajacy powietrze z lacznika do przodu auta???Musze powiedziec, ze tej sadzy jest naprawde spora warstwa!!!Jak to wygladalo u Ciebie?

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!!!!!!!!!!PIOTRKU 1410!!!!!!!!!!!!!

 

Dziekuje za porade opukam tak jak zaproponowales...ostatnia juz rzecz, okopcony jest caly przedni pas, ksenon i harmonijka od filtra powietrza.Teraz nie wiem czy to dlatego, ze spaliny sa zaciagane przez wentylator chlodnicy i powstaje ciag zasysajacy powietrze z lacznika do przodu auta???Musze powiedziec, ze tej sadzy jest naprawde spora warstwa!!!Jak to wygladalo u Ciebie?

dziekuje za pomoc

 

Umnie nie było tak źle, jeszcze się spaliny w dużych ilościach nie wydostawały. Jedynie Ci kanał pozostał. Z dołu powinieneś zobaczyć skąd się te spaliny wydostają, ten łącznik jest bardzo blisko silnika i jeżeli z niego sie spaliny cisną to do komory silnika na bank się przedostawają a potem już smród w aucie. Napewno do tego dojdziesz...powodzenia...

 

jeszcze jedno, jak będziesz pod autem to miejsce z którego się spaliny cisną powinno być okopcone, jak będziesz miał wątpliwości to niech ktoś przegazuje tak do czterech tyś obr. kilka razy i patrzec sie gdzie te spaliny się cisną...

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

cena z nowym kolektorem z bmw + robocizna wyjdzie w moim warsztacie okolo 1800-1900zl, nie pamietam czy trzeba wyciagac wtryski, ale chyba tak. duzo trzeba rozbierac w kazdym razie. termin mam na juz, wiec jak chcesz to dzwon 0603 678 785

 

pozdrawiam

Wojtek

 

mape dojazdy znajdziesz na mojej www:

www.dieselservice.poznan.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Juz naprawione, :D

demontaz kolektora wydechowego to istna masakra trzeba rozebrac kolektor ssacy, wtryskiwacze...kupa roboty ale efekt koncowy zadowalajacy bo skorzystalem z okazji i wymienilem wtryskiwacze+swiece zarowe!!

KOSZTY:

demontaz+montaz 350PLN

spawanie kolektora 100PLN

 

Nie dajcie sobie wcisnac nowego kolektora z OSO za 1300PLN(wystarczy to sobie przeliczyc, moglbym 4 razy spawac)...ja juz zrobilem na pospawanym ok.10.000km jechalem 230km/h przez 10-12min i wszystko jest OK!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

demontaz kolektora wydechowego to istna masakra trzeba rozebrac kolektor ssacy, wtryskiwacze...kupa roboty ale efekt koncowy zadowalajacy bo skorzystalem z okazji i wymienilem wtryskiwacze+swiece zarowe!!

KOSZTY:

demontaz+montaz 350PLN

spawanie kolektora 100PLN

 

sorry moze glupie pytanie ale nie za bardzo rozumiem skoro pekl ci kolektor wydechowy to po cholere trzeba sciagac kolektor ssacy i wtryski przeciez to z drugiej strony silnika jest .... :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hej

 

 

sorry moze glupie pytanie ale nie za bardzo rozumiem skoro pekl ci kolektor wydechowy to po cholere trzeba sciagac kolektor ssacy i wtryski przeciez to z drugiej strony silnika jest .... :worried:

 

Sorry, że tak późno odpisuję,

niestety aby ściągnąć kolektor wydechowy musisz zdjąć kolektor ssący a żeby z koleji ściągnąć ssący musisz wywalić wtryskiwacze, tak to jest w 3litrowych dieslach, możesz mi wierzyć inaczej się nie da....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.