Skocz do zawartości

M50 525 Wymiana Chłodnicy i Możliwe Zamienniki


vodka40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja Chłodnica woła o wymianę i przymierzam się do tego zabiegu.

 

Istnieją 2 typy chodnic w E34, które mnie interesują.

TYP 1. Zwykła chłodnica do aut z automatem i klimatyzacją (taką mam)

TYP 2. Chłodnica do aut z automatem i klimatyzacją w której chodzenia automatycznej skrzyni biegów podpięte jest w chłodnicy cieczy.

Mam możliwość zakupu w dobrej cenie chłodnicy typu 2. i sie zastanawiam, czy wszystko będzie pasować. Wymiary mają identyczne, jedyną różnicą są dodatkowe kroćce do wpięcia chłodzenia automatu.

 

Pytanie 1. do was: Czy mogę wsadzić chłodnicę typu 2. zamiast tej którą teraz mam (wg zapewnień sprzedawcy na pewno tak, po prostu podłączenie skrzyni będzie nieaktywne).

 

Pytanie 2. Czy ktoś z was ma doświadczenie z chłodnicami z Allegro, np z takimi:

TYP 1: http://allegro.pl/item524142770_chlodnica_wody_bmw_e34_89_95_2_0i2_5_nowe_jakosc.html

TYP 2:

http://allegro.pl/item512631936_nowa_chlodnica_bmw_e34_2_0_2_5_automat.html

 

Czy raczej nie zdają one egzaminu i raczej w grę wchodzi NISSENS / BEHR

 

Dzięki za wszelkie info

/Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz spokojnie miec chlodnice w wersji z chlodzeniem dla automatu - ja po zmianie skrzyni na manualna nie zmienialem chlodnicy ( zaslepilem tylko wejsca tak zeby sie tam syf nie dostawał )

 

ja mam doswiadczenie z chlodnicami z polcaru - sam u siebie taką mam i jestem z niej bardzo zadowolony (mam ja 3 lata ) . z poczatku byłem sceptyczny ale wielu kolego ma chlodnice wlasnie tej firmy ( w audi , w 325 itd ) - i nikt nie mial problemow.

 

tylko zapytaj sprzedawce czy to jest napewno polcar czy nie jakis inny syf :wink:

 

jedyne co w tej chlodnicy jest wadliwe ( przynajmniej w mojej bylo wadliwe ) to korek do spuszczania plynu ten na dole - warto zainwestowac i kupic nowy oryginalny korek w ASO ( koszt chyba 5 zł ) , bo tamten z czasem zaczyna przeciekać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.