Skocz do zawartości

[E46] 320D padł moduł pompy wtryskowej - pyt. o koszty


LogO

Rekomendowane odpowiedzi

niestety w wiekszosci przypadkow ludzie nie maja dojscia do takich serwisow ktore zalatwiaja sprawe w opisywany przez Ciebie sposob... poza tym mimo wszystko ludzie wola oddac samochod do sprawdzonego serwisu, bo spieprzyc w tym przypadku samochod jest bardzo latwo... Wiadomo, ze polak potrafi, ale nie kazdy polak podejmuje takie ryzyko... ja osobiscie oddalem samochod, no i zaplacilem tyle ile zaplacilem, a obudowe z uszkodzonym modulem dostalem spowrotem... gwarancje mam, no i samochod jezdzi i nic sie jak na razie nie dzieje... Wszystko bylo zrobione w jednym miejscu....

 

Wiadomo ze nie kwestia jest tutaj spierac sie i przegadywac kto mniej zaplacil za taka usluge, ale chodzi aby sobie pomagac w tych przypadkach, dlatego jak tylko ktos ma dostep do takiego serwisu, skorzystal raz drugi to niech da znac innym uzytkownikom o takiej mozliwosci...

 

Wiecie jak ktos placi za taka usluge powiedzmy 3000zł (tak jak ja i nie tylko), a taki serwis, taki mechanik podejmie sie tego za 500zł no to jakby nie patrzeć ma 2500zł na dowoz takiego auta do miejsca naprawy :) - taka szybka kalkualcja..

 

Mam nadzieje ze ten watek pozwoli na to, aby takie miejsca wylaniac i pomagac innym w tego rodzaju usterkach. Jakby nie patrzec kazdy chce dana usterke wyeliminowac jak najtanszych i najlepszym sposobem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 3000zł ? szok. To sie w głowie nie miesci. Na allegro ogłasza sie kilku klientów którzy naprawiaja te sterowniki. Pierwszy chciał ode mnie 1200zł i dawał gwarancje na 6 miesiecy. Drugi 850zł i takrze gwarancja na 6 miesiecy. Kolejny zaproponował cene 450zł i rok pisemnej gwarancji bez limitu kilometrów. Ja zdecydowałem na naprawe we własnym zakresie to znaczy chciałem wysłac ten sterownik do regeneracji lecz mój mechanik szybko mi to wypersfadował. stwierdził że sam to naprawi i da mi na to gwarancje. Zgodziłem sie gdyz od lat serwisuje u niego samochody i mam do niego zaufanie. Taka rada na przyszłość... Nie zleca sie naprawy pierwszemu napotkanemu serwisowi. trzeba sie troszke rozejżec żeby nie przepłacic.

ps jutro chyba juz odbiore samochód. napisze jak sie sprawuje. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi tylko zadac pytanie - GDZDIE WY LUDZIE WSZYSCY BYLISCIE JAK NAPISALEM 1 RAZ TEGO POSTA ?? Dlaczego teraz wszyscy nagle twierdza ze taka naprawe mozna wykonac ponizej 500zł ??? A co z kosztami montazu, demontazu ? Zestrojeniem pompy po zalozeniu ?? Ustawienie katu wtryskow ?? Bierzecie to w ogole pod uwage ??

 

Wydaje mi sie ze nie jestem jedyna osoba ktora zaplacila taka kwote za takiego rodzaju usluge i dodam ze nie pojechalem do pierwszego lepszego serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie znam , jak bede miał problem to pewnie będe szukał , po znajomych bo to najlepsza metoda , powiedziałem tylko że mnie nie dziwi że stożkowi za tyle zrobią czy dobrze ? to zależy kto ci poleca

 

znam lepsze przykłady na grubo powyżej 20 tys naprawy w tzwn ASO serwisach a skończyło się na dosłownie 100 zł naprawych w niepozornych warsztatach , ostatnio znajomej cały silnik chcieli robić a okazało się że w alternatorze było łożysko zatarte :) wycenili na 3 tys naprawe , znajomy zrobił w 2 h za 200 zł , wymienił łożysko :)

 

ale mnie tu zaraz zakrzyczą ,

 

jedno wiem jak wiedziesz betą do niesprawdzonego warsztatu i bez polecenia znajomego - to mało nie zapłacisz :) dlatego ja zawsze się powołuje na kogoś - zupełnie inna rozmowa

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.