Skocz do zawartości

Czy warto kupic auto do remontu ?


kapitan_bomba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oglądałem niedawno BMW 850, auto ma uszkodzona skrzynie biegów -automat , odkręcone rozdzielacze zapłonu , w środku kilka połamanych plastików i odkleja sie w nim podsufitka z "szyber dachu", auto stoi juz nie ruszane ponad rok .

Chciałbym wiedziec czy warto kupowac 8 w takim stanie i ile może byc warta , czy warto bawic sie w naprawe takiego auta , czy raczej sobie odpuścić?

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się. Jest warta tyle ile weźmiesz za części.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie się nie opłaca.Kwestia podejścia do tematu.Jeśli lubisz i masz umiejętności to można za niewielkie fundusze do 8000zł kupić e31 do remontu.Chyba że masz kupkę kasy około 50000zł i lubisz się bawić w odnawianie aut to wtedy również można pomyśleć o czymś takim.

Wiem co pisze bo przerabiałem tą sprawę .

 

Ogólnie trzeba mieć zacięcie,kasę jakieś 30-40tyś na części i kaske na kupno auta bazy.

 

Oczywiście można kupić od strzała e31 za tą kaskę ,ale musisz mieć całą sumę ,a przy remoncie można cały koszt rozłożyć sobie w czasie.

No i satysfakcja z postępów prac -Bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic to auto właśnie żeby je samemu doprowadzić do stanu użuwalności :) , napraway oprucz lakierowania moge wykonać samemu .

Niedawno sprzedałem moje E30 cabrio , chciałem tą kase przeznaczyć na 635csi do remontu i nawet kupiłem dwie , które ktos zaczął remontować , tylko że żadna z nich nie nadaje się juz do remontu , obie sa nie kompletne , jedna jest tak przegnita że niema do czego juz spawac nowych blach :norty: , a jak w drugiej zobaczyłem jak "fachowiec" wspawał podłoge i progi to myślałem że zawału dostane :duh: .

 

Teraz trafiła mi sie 850 i może z niej uda się coś zrobic , a jak nie to tak jak obie 6 pójdzie na części :twisted:

 

Narazie wszystko zależy od tego ile ma to auto kosztować a ile można za nie dać.

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy myślimy o tym samym aucie , mi o nim powiedział znajomy ,

pamiętasz może jaka cena była w ogłoszeniu i z jakiej miejscowości było autko ??

 

A na co z elektryki zwrócić szczególną uwagę ?

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie odkleja material z szyberdachu to moze byc poszlaka zapchanych kanalow odplywowych i jak stala pod chmura to woda sie zbierala.. a skoro tyle razy tam stala woda przez ten rok ze sie material odkleil to nie wiadomo co ta woda w karoserii i wnetrzu auta narobila.. nie musi byc zadnej tragedii oczywiscie, ale warto brac takie rzeczy pod uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jak wyglada baza. Poznalem osemke juz w kazdym detalu i szczerze nie podjalbym sie renowacji mocno zaniedbanego egzemplarza, mimo ze mam wiedze jak to zrobic. To auto to taki mini prom kosmiczny. Jak buda jest 100% bezwypadkowa to naprawde warto zaczac, jednak watpie w to. Moze sie okazac, ze wpakujesz w to auto duzo kasy i pracy, a nie bedziesz mial nigdy satysfakcji z tego jak jezdzi i wyglada.

Jak nie chcesz naraz wydac wiekszej kwoty to albo odpusc sobie osemke, albo kup przez bank na raty np. ta:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6191161

 

Jak lubisz majsterkowac to gwarantuje Ci, ze nawet w super utrzymanym egzemplarzu zawsze znajdzie sie cos do zrobienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto bardzo mi się podoba , chociaż jak miał bym wydać tyle kasy na 8 to poszukał bym w jaśniejszym kolorze , bo bardziej podoba mi się taki kolor jak w tym linku

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=97817976&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=43&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=2

 

A na raty samoochodu nie kupię , remont zawsze można przerwać i nie ładowac kasy a raty spłacać trzeba czy się ma czy nie :) pozatym z zakupem auta mi się aż tak nie pali bo mam czym jeździc , chciałbym coś ciekawego kupić sobie na lato , będzie to albo BMW 6 ewentualnie 8 lub Mercedes W126 SEC

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że jeśli Ci się nie spieszy i jesteś zakochany w 8er to warto wydać każde pieniądze na kompletny egzemplarz jak również za egzemplarz to remontu generalnego!!! wszystko zależy od tego na co Cie stać!!! ja osobiście zbierałbym na egzemplarz w stanie idealnym gdyż kocham to auto za wygląd i jego specyfike jazdy!!! a od napraw uważam że są mechanicy i ta strona auta mało mnie jak narazie interesuje:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tanio pierwszą moją 8,ale odpuściłem sobie-za dużo braków i ekonomicznie bez sensu byłoby ją próbować reanimować.Za to druga(nie była bez wad) była świetnym zakupem i całkiem łatwo dało się ją przywrócić do życia.Więc warto remontować,ale tak jak koledzy podpowiadają baza musi być zdrowa i jak najbardziej kompletna.

Ja swoją znalazłem w niemcowni i tam bym radził Ci szukać.

Aha i bądź cierpliwy ,ja szukałem 1,5 roku :)

Żonę można mieć tylko jedną, a 850 dwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od napraw uważam że są mechanicy i ta strona auta mało mnie jak narazie interesuje:) pozdrawiam

 

Ja lubię dłubać w autach i wolę samemu naprawiac swoje samochody .

 

Ja swoją znalazłem w niemcowni i tam bym radził Ci szukać.

Aha i bądź cierpliwy ,ja szukałem 1,5 roku

 

Ja narazie nie szukłem 8 , to ona znalazła mnie :lol:

Jak pisałem wcześniej o aucie dowiedziałem się od znajomego , nie szukałem E31 , bo mnie nie mam tyle kasy żeby kupić takie auto w dobrym stanie .

Na zakup auta mam max 15tyś zł , na naprawy co miesiąc mogę odłożyc pare groszy , dla tego rozglądałem się za BMW E24 lub Mietkiem SEC , na chodzie , bo za taką kase też "igły" się nie kupi.

 

850 bardzo mi się podoba i jeżeli właściciel powie mi normalną cene za to auto to ją kupie i postaram się reanimować .

A jeszcze przypomniałem sobie że chyba z rok temu , jak byłem w częstochowie to znalazłem tam 850 bordowa z jasną skórą , na felgach ACS , z rozebranym środkiem i chyba z padniętym silnikiem , ciekawe czy jeszcze tam stoi ?

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.