Skocz do zawartości

Czego się spodziewać nie pali ?


qawa

Rekomendowane odpowiedzi

Rano odpaliłem bez problemu i po dwóch godzinach problem. Akumulator z rozrusznikiem współpracuje dym z rury leci i nic. Dodam ,że jak miałem mało paliwa w zbiorniku to musiałem pare razy przekręcić zapłonem gdyż wtedy palił za którymś razem. Podpowiedzcie mi od czego zacząć sprawdzanie auta i czego się mogę spodziewać ? co może być przyczyną ?

Dodam że jest to tds 1999r. Od czterech lat pierwszy raz mi nawalił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez tak miałem. wróciłem z trasy i wszystko było ok, nastepnego dnia wsiadam do auta a tu zonk. Silnik kreci z rury sie kopci a fura nie odpala. Na ciepło pali jak wskazówka spadnie w niebieskie pole to juz nie. Byłem z tym u mechanika i stwierdził ze mechanicznie jest "raczej" wszystko ok. Powiedział ze pompa jest wporządku jesli na ciepłym pali. Udałem sie z tym do elektryka i powiedział mi ze to albo przekaznik swiec zarowych, komputer sterujacy praca silnika albo cos innego, bo nie podaje prądu na swiece. Zastanawiam sie jeszcze czy to moze byc wina takiego elektro zaworka na pompie wtryskowej który pod wpływem impulsu elektrycznego otwiera bądz zamyka dopływ paliwa do wtrysków, jezeli on sie zatnie/zatrze badz nie bedzie miał pradu to auta tez sie nie odpalisz. Wiec posprawdzaj te elementy na początku, moze to cos z tych rzeczy. A dalej bedziemy kombinowac.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jeszcze czujnik położenia wału korbowego. On tez jak padnie to auto ma problem zeby odpalic. Mi mechanik kazał to wymienic i kupiłem nowy w ASO wymieniłem i okazało sie ze to jednak nie to bo nadal nie odpala wiec go wyjałem i wsadziłem stary, wiec jak by sie u Ciebie okazało ze to moze czujnik to mam praktycznie nówke sztuke na sprzedanie. Co do ceny moglibysmy sie wtedy dogadac. ale to dopiero jak zdiagnozujesz co i jak

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.