Skocz do zawartości

Wymienilem pompe -rewelacja!!


belgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trudno w to uwierzyc a jednak!

Po wymianie pompy praca silnika rowniutka na nierozgrzanym bez zadnego falowania i telepania!!! a pracowal tragicznie falowal ,telepall na rozgrzanym!!

Stara pompe poddalem badaniu i oprocz tego,ze chodzila jak traktor to cisnisnie dawala 1,5 bara!!!/now ok 6/

Podaje adres cudotworcy

Wieliszew kolo zegrza ul, Modlinska 172 B od 8 do 18 tel.0504 420 590

koszt 170 pln !!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takna marginesie jesli chodzi o prace silnika to mialem straszne problemy.

Po kolei wymienialem:sonde,krokowy przeplywke,czujnik temoeratury silnikai co tam jeszcze mozna bylo wymyslec a nawet podmienilem listwe wtryskiwaczy ! Uszczelnialem dolot powietrza i wszystko to nz nic.

Silnik chodzil gosno,cos tam popukiwalo i cykalo a po wymianie pompy i filtra wszystko jak reka odjal.opuscilem orzepustnice i nie ma problemu/srubka tylko dotyka dzwigni i odpala od pykniecia.Sam nie moge w to uwierzyc :shock: A jesli chodzi ocisnienie pompy to podawane przez kolegow 3,5 bara to chyba minimum! U mnie teraz jest prawie 6a spec powiedzial.ze to jest jqak najbardziej prawidlowo a wyzsze cisnienie jest niwelowane przez regulator wtryskiwaczy i zawor na pompie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitka mozna kupis osobno koszt 15pln

 

A wiesz gdzie można kupić :?: :?: :?: :?:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitka ma ten gosc od pomp .Ja chcialem kupic na zapas ale powiedzialxzebyma sobie dal spokoj bo to co mi zalozyl starczna bardzo dlugi czas.

Weglug fachowca od pomp /ostatnie wiadomosci/

Cisnienie w bMW powinno wynosic co najmniej 5 barow! inaczej samochod bedzie przymulony ale to jest tylko jego,opinia.

Pytanie skad sie wzielo 3.5 bara?Moze wreszcie ustalimy jak powinno byc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bo tez zamierzam wymienic pompe paliwa bo strasznie wyje i jej dni sa juz policzone 15 lat ma wiec swoje juz przepompowala :D czy ta ompa o ktorej mowisz jest tylko do 316i??podejdzie do mojego m42?318is??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nastaly jakies zle czasy na pompy paliwa :D . U mojej zonki w 318-tce tez pompa wydaje bardzo niepokojace odglosy.

Kiedys ktos tutaj pisal,ze jako zamiennik zastosowal pompe od Poloneza,ciekaw jestem czy zdaje ona egzamin podczas eksploatacji i czy nie wymaga to zbytnich przerobek kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,

ja tak od czapki,ale jakby co podaj jakies namiary na niego w polecanych warsztatach i kazdy sie dowie o to co potrzebuje.

Opisz tam co robi,jak sie ceni i na ile jest sumienny i wszyscy skorzystaja.

Pozdrawiam

Kamil



(...)trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc

NIEPOKONANYM...(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Cisnienie w bMW powinno wynosic co najmniej 5 barow! inaczej samochod bedzie przymulony ale to jest tylko jego,opinia.

Pytanie skad sie wzielo 3.5 bara?Moze wreszcie ustalimy jak powinno byc

pozdrawiam

 

 

3.5 bara ma większość mniejszych silników na pełnym wtrysku (np. daewoo, ople mają 3bary)-zazwyczaj 4 cylindrowe, monowtryski mają pompy 1barowe, a większość większych(pow. 4 cyl.) silników na wtrysku wielopkt. ma właśnie 5barów i nawet więcej! Oczywiście zdarzają się wyjątki od tego a producenci przechodzą na wyższe ciśnienia (3bary to juz praktycznie przeszłość, na przykład BMW od lat stosuje pompy wysokociścieniowe nawet w małych silnikach).Większe ciśnienie niz fabrycznie przewidziane absolutnie nie szkodzi silnikowi, a nawet pomaga (przykład:tuning silników).

W naszym toczydełku typu espero(oj przeszło wiele :) ) mam zamontowaną obecnie właśnie pompe paliwa od bmw (5,czy 6barów-dokładnie nie pamiętam a fabryka montuje 3 bary) i chodzi jak zegarek.

 

Nawet w dełuu mam cząstkę BMW :mrgreen:

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazcie tylko jedna sprawe,ze regulator cisnienia paliwa daje od 2.5 do 3.0 bara - to ten okragly na listwie wtryskowej - rozne sa regulatory do roznych pojemnosci.Wiadomo ze zapas cisnienia powinien zawsze byc,czyli minimalnie 3.5 bara (skoro jest 3.0 bara regulator na listwie) i 3.0 bara (przy regulatorze 2.5 na listwie)

slawo@antserwis.pl

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.