Skocz do zawartości

Dziwne rzeczy z dmuchawa!!


baranowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w moim BMW E46 320d dzieja sie dziwne rzeczy z dmuchawa, a mianowicie: kiedy mam wlaczony nadmuch do auta wydaje sie wszystko dobrze ale kiedy wlaczam na szybe to zaczyna cos wariowac - dmuchawa odrazu wskakuje na najwieksza sile i wali goracym powietrzem bez wzgledu na ustawiona temperature. Kiedy wlaczam klime troszke sie ochladza ale nawet jak ustawie na 16stopni to i tak jest strasznie goraco. Kiedy inne nadmuchy sa ustawione na 16stopni to czuc stanowczo chlodniejsze powietrze. Nie moge rownież ustawic nadmuchu na szybe z np. na nogi czy na gore bo odrazu sie wylacza. Tak jakbym mial do wyboru albo to albo to.

Wydaje mi sie ze jest cos nie tak tylko nie wiem gdzie szukac przyczyny.

Prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejszą pomocą jaką mogę ci polecić będzie PRZECZYTANIE INSTRUKCJI OBSŁUGI KLIMATYZACJI.

Dowiesz się wtedy jak sterować oraz jak to działa.

Nie będę pisał po raz któryś dlaczego jak przełączasz na ogrzewanie szyb - to włączają się maksymalne obroty dmuchawy - to oczywiste.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo tak sie składa że w bmw gdy przełączysz na szybe automatycznie zaczyna grzać a przy klimatronicu zwiększa sie też prekośc nawiewu żeby szyba szybko odparowała, spróbuj zostawić na dłuzszą chwile nawiew na samą szybę, powinno troche powiać mocno i gorąco a potem ustawić sie na spokojnie już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiew na szybę przednią obsługuje się na dwa sposoby. Albo przyciskiem o którym mowa, wtedy dmuchawa daje prawie na maxa żeby szybko odparować. Lub przyciskiem z lewej strony, taki z człowieczkiem i strzałką do góry. Wtedy nawiew na szybę idzie tak jak jest ustawiony klimatronic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.