Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy na co zwrócić szczegółną uwagę przy zakupie E53 ?

Auto którym jestem zainteresowany znajduje się na aukcji :

http://www.moto.allegro.pl/item501053519_bmw_x5_3_0_d_sport_pakiet_100_bezwyp_panorama_w_wa.html

 

O co zapytać sprzedawcę ? Na co zwrócić uwagę ?

Poczytałem trochę w dziale X ale za dużo użytkowników i informacji nie znalazłem .. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

To są fotki "sprzedażowe" - lakier swieci, skóra błyszczy, silnik umyty :)

Wygląda OK, umyty jest i dobrze wyposażony. Przebieg podejrzanie mały, ale tak się zdarza.

 

Zabierz to do ASO, zapłać za dokładne obejrzenie:

a) silnika,

b) skrzyni,

c) tylniego zawiesznia,

d) sanek zderzaków,

e) podłączenie do komputera (obejrzyj wykresy wtrysków), resztę olej, bo wszystko da sie skasować,

f) potem geometria,

g) kasiążka z ASO jest bez sensu, sprawdź lepiej, czy wlasciel ma faktury za przeglądy/naprawy - to odtwarza się wstecznie gorzej,

 

teraz Twój test:

g) rozpędź do 160/h i gwałtownie po hamulcach (za jednym zamachem sprawdzisz ABS, ESP i rozkład sił),

h) znajdz kawalek drugi z szutrem, przy 50/h wykonaj parę ostrych skrętów (musi zapalic się żółta kontrolka trakcji),

i) posluchaj - jesli cos skrzypi albo stuka, to źle. Nie powinno.

 

Wszystkie powyższe powinien przejść bez najmniejszego zawahania. Jesli gdzies poczujesz, co cos nie zagrał - powtórz albo odpuść.

 

Umyty do czysta silnik to wcale nie jest dobry znak.

Po tym wszystkim obejrzyj, czy nie cienie olej i jak dymi.

 

potem i tak czeka Cie decyzja, czy brać :)

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ochoczo, ale uważaj na przebieg, bo coś kierownica wygląda na śliską. Ja w swoim aucie mam 60 tysięcy i kierownica wygląda jak nowa, więc nie sądzę, że przez 25 tysięcy tak się może wyślizgać.

 

Chyba że ktoś ją czyścił Nivea... :mrgreen:

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

z tą kierownicą to nie wiem, ale po drugim obejrzeniu mam dwie uwagi:

 

1. Jest nieskazitelenie czysty, mimo jednak istniejącego przebiegu. Silnik da sie umyć, ale przewodów od klimy to się już wtedy nie wyciera do połysku :) tak samo wewnętrzne profile drzwi i zawiasy od drzwi.

 

2. Gdzie on ma dywaniki?

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zauważyłem brak dywaników, ale z E39 bym je sobie 'przeniósł'.

Kierownica może trochę za bardzo wytarta, ale trudno ocenić ze zdjęć.

Mam małe obawy, kwota nie jest mała a nie chciałbym kupić szrota.

Ceny za 2005 są już od 80 tyś tak więc o 40tyś taniej można kupić, ale 'IGŁY' nie szukam :)

 

Wcześniej myślałem tylko o 3.0d , ale dziś poczytałem trochę o 4.4i i zastanawiam się czy nie poszukać takiego benzyniaka.. .... benzyną nigdy nie jeździłem więc może czas spróbować. Ma ktoś jakieś doświadczenia z 4.4i ?

 

Tu jeszcze jeden 3.0d :

 

http://www.moto.allegro.pl/item498545573_x5_3_0d_sport_pakiet_navi_panorama_dach.html

 

Ewentualnie gdybym się pokusił na benzynę 4.4i :

http://www.moto.allegro.pl/item500479225_bmw_x5_4_4_s_pakiet_faktura_vat_full_full.html

 

http://www.moto.allegro.pl/item504826743_bmw_x5_pneumatyk_wersja_max_333_km.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sprzedawcy :

http://www.moto.allegro.pl/item501053519_bmw_x5_3_0_d_sport_pakiet_100_bezwyp_panorama_w_wa.html

 

Auto kupione od kolegi, było leasingowane, niby żona jeździła ...

Podobno sprzedawca podpinał auto pod komputer i nie było żadnych błędów, przebieg też podobno realny. Sprzedawca zgodził się na pokrycie kosztów podpięcia do kompa jeśli okarze się że przebieg kręcony.

Zapewniał tez że wszystko działa i nie ma się do czego przyczepić bo auto jak praktycznie jak nowe.

 

Problem to tylko 1 kluczyk.

 

Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam,

 

a) niestety - komputer wiele Ci nie da. Każdy magik od BOSCHa porafi skasować wszystko, inspekcje, awarie, poduszki etc. Jedyne, co warto tam sprawdzić, to jak zachowują się wtryski. W dieslu wszystkie 6 ma chodzić równo, jesli któryś "przelewa" - poproś własciciela o wymianę.

 

b) kluczyk dorobisz i doprogramujesz. Zwykle jest to sygnał o kolizji, po której wlasnosc przechodzi na ubezpieczyciela (czytaj: poważnej). Jak to wgląda tu - nie wiem.

 

c) historie o tym, że "jeździła żona" są dość zabawne :) wszystkimi pojazdami powyżej 120k PLN zwykle jeździły kobiety :)

 

jesli masz kontakt z włascicielem a samochód by leasingowany - popros o faktury za przeglądy. Z tego przeczytasz wszystko. Wrzuć do Excela daty i zobacz, jak sie rozkładają w miesiącach - dzwon i stanie przez 2 miesiące w warsztacie naprawczym wyjdzie.

 

i kup diesla.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,

 

leasingowanego się nie bój. Jesli ktoś kupuje samochód za >150k PLN, to raty i spłata kapitału w 3 lata powoduje, że jeśli stać kogoś na te raty, to koszty eksploatacji i przeglądów są nieznaczące w całości kosztów. właśnie dlatego zwykle te samochody są dobrze i regularnie serwisowane.

 

Na końcu, po zakończeniu leasingu, wartość rezydualna (po całkowitej amortyzacji) jest na tyle duża, że każdy potem tym samochodem jeździ. Zajechać i sprzedać po zakończeniu leasingu - to się opłaca tylko przy tanich samochodach.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaciągnąć auto do ASO i poprosić aby szczególną uwagę zwrócili na wtryski ?

 

Mam do Wawy 200km tak więc zakup wyglądałby raczej tak że umawiam się w ASO z wyprzedzeniem 2-3 dniowym , informuję o tym sprzedającego. Spotykamy się przy ASO w wyznaczonym terminie i badamy auto.

Jeśli wszystko będzie ok na kompie to wtedy jakaś jazda próbna no i kupuję .... ktoś coś może dodać ?

 

Gdybym w Wawie mieszkał to wtedy miałbym możliwość przeglądać faktury, bawić się w exela itp. Odległość jednak robi swoje.

 

W Niemczech szukałem takiego auta i niestety ceny są wyższe ... tak więc trochę boję się 'tej niby okazji' ..... choć i tak cena jest wyższa o 40 tyś niż najtańszej 'IGŁY' na allegro.

 

Dlaczego diesel ? Benzyna 4.4 też pewnie fajnie jeździ ... a spalanie pewnie o 7 l większe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę irytujące będzie jeździć BMW a być objeżdzanym przez Renault Lagune i inne wynalazki z tego roku ... Obawiam się że 218 kucy to trochę mało, ale i tak gdy kupię to zrobię z niej 240.

 

 

 

218 KM i 500NM , daje naprawdę zadowolenie. I napewno nie będzie to słaby samochód. Ja także polecam tego diesla. Jedz oglądnij samochod , przejedź się dosc szybko i przekonasz sie jaką mocą dysponuje :P :P A przede wszystkim bardzo wysoki moment obrotowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę irytujące będzie jeździć BMW a być objeżdzanym przez Renault Lagune i inne wynalazki z tego roku ... Obawiam się że 218 kucy to trochę mało, ale i tak gdy kupię to zrobię z niej 240.

 

hahaha ....kolego ja Ci gwarntuje ze nie wyprodukowali jeszcze takiej laguny ktora dalaby CI rade...zreszta zbliza sie zima i wtedy zrozumiesz czemu tak mowie.... :twisted: BMW X5 to zupelnie inna klasa... poza tym pamietaj o jednym jesli chcesz kupic X5 po to zeby sie scigac z laguna mondeo pasatem czy tym podobnym wynalazkiem....to lepiej nie kupuj... nie tedy droga kup sobie lepiej ktores z tych marek wymienionych wyzej i wtedy bedziesz mogl sie scigac jak szczeniaki na swiatlach:)) a jesli 218 PS i 500 Nm to za malo to zapraszam na HOPA.de a pozniej o kontakt ze mna...po wlozeniu chip'a bedziesz mogl spokojnie konkurowac z nowym X5 i jego 286 PS...ja na co dzien jezdze 3.0d 218 PS i uwazam ze to jest auto to zupelnie normalnej jazdy...i przy tym z rozsadnym spalniem ponizej 10l/100km a zapewniam ze nie jestem zawalidroga :D

 

a co do wyslizganej kierownicy....hm... ja mam prawie 170 tys i moja kierownica jest o niebo lepsza.... trudno moje zdanie ....przebieg jest krecony....przy zakupie pamietaj jeszcze o jednym....ktos kto kupuje auto za 200 i wiecej tys zł nie kupuje auta zeby stalo w garazu a pozniej po 3 latach sprzedaje za pol ceny....nie ma takich "dobrodzieji"!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę irytujące będzie jeździć BMW a być objeżdzanym przez Renault Lagune i inne wynalazki z tego roku ... Obawiam się że 218 kucy to trochę mało, ale i tak gdy kupię to zrobię z niej 240.

 

hahaha ....kolego ja Ci gwarntuje ze nie wyprodukowali jeszcze takiej laguny ktora dalaby CI rade...zreszta zbliza sie zima i wtedy zrozumiesz czemu tak mowie.... :twisted: BMW X5 to zupelnie inna klasa... poza tym pamietaj o jednym jesli chcesz kupic X5 po to zeby sie scigac z laguna mondeo pasatem czy tym podobnym wynalazkiem....to lepiej nie kupuj... nie tedy droga kup sobie lepiej ktores z tych marek wymienionych wyzej i wtedy bedziesz mogl sie scigac jak szczeniaki na swiatlach:)) a jesli 218 PS i 500 Nm to za malo to zapraszam na HOPA.de a pozniej o kontakt ze mna...po wlozeniu chip'a bedziesz mogl spokojnie konkurowac z nowym X5 i jego 286 PS...ja na co dzien jezdze 3.0d 218 PS i uwazam ze to jest auto to zupelnie normalnej jazdy...i przy tym z rozsadnym spalniem ponizej 10l/100km a zapewniam ze nie jestem zawalidroga :D

 

a co do wyslizganej kierownicy....hm... ja mam prawie 170 tys i moja kierownica jest o niebo lepsza.... trudno moje zdanie ....przebieg jest krecony....przy zakupie pamietaj jeszcze o jednym....ktos kto kupuje auto za 200 i wiecej tys zł nie kupuje auta zeby stalo w garazu a pozniej po 3 latach sprzedaje za pol ceny....nie ma takich "dobrodzieji"!!!!

 

Z tym nowym X5 przesadziłeś...

 

A nie rozumiem o co Wam chodzi z lagunami. Jeden zamiast 4-letniego x5 woli sobie kupić nową Lagune czy Mondeo. I co w tym złego? Opamiętajcie się, to że jeździcie BMW nie oznacza, że jesteście lepsi...

btw. istnieje laguna gt czy laguna coupe 3.0dci która i tak i tak objedzie X5, więc masz "ogromny problem"...

Edytowane przez guteg
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę irytujące będzie jeździć BMW a być objeżdzanym przez Renault Lagune i inne wynalazki z tego roku ... Obawiam się że 218 kucy to trochę mało, ale i tak gdy kupię to zrobię z niej 240.

 

hahaha ....kolego ja Ci gwarntuje ze nie wyprodukowali jeszcze takiej laguny ktora dalaby CI rade...zreszta zbliza sie zima i wtedy zrozumiesz czemu tak mowie.... :twisted: BMW X5 to zupelnie inna klasa... poza tym pamietaj o jednym jesli chcesz kupic X5 po to zeby sie scigac z laguna mondeo pasatem czy tym podobnym wynalazkiem....to lepiej nie kupuj... nie tedy droga kup sobie lepiej ktores z tych marek wymienionych wyzej i wtedy bedziesz mogl sie scigac jak szczeniaki na swiatlach:)) a jesli 218 PS i 500 Nm to za malo to zapraszam na HOPA.de a pozniej o kontakt ze mna...po wlozeniu chip'a bedziesz mogl spokojnie konkurowac z nowym X5 i jego 286 PS...ja na co dzien jezdze 3.0d 218 PS i uwazam ze to jest auto to zupelnie normalnej jazdy...i przy tym z rozsadnym spalniem ponizej 10l/100km a zapewniam ze nie jestem zawalidroga :D

 

a co do wyslizganej kierownicy....hm... ja mam prawie 170 tys i moja kierownica jest o niebo lepsza.... trudno moje zdanie ....przebieg jest krecony....przy zakupie pamietaj jeszcze o jednym....ktos kto kupuje auto za 200 i wiecej tys zł nie kupuje auta zeby stalo w garazu a pozniej po 3 latach sprzedaje za pol ceny....nie ma takich "dobrodzieji"!!!!

 

Z tym nowym X5 przesadziłeś...

 

 

A nie rozumiem o co Wam chodzi z lagunami. Jeden zamiast 4-letniego x5 woli sobie kupić nową Lagune czy Mondeo. I co w tym złego? Opamiętajcie się, to że jeździcie BMW nie oznacza, że jesteście lepsi...

btw. istnieje laguna gt czy laguna coupe 3.0dci która i tak i tak Cię objedzie X5, więc masz "ogromny problem"...

 

 

Nie mam zamiaru z Toba kolego polemizowac Ty wiesz swoje a ja swoje... skoro ta laguna taka dobra to zmien swoje 530 na nowa laguna...i tyle ...swoja wypowiedzia nie mialem i nie mam zamiaru urazic kogokolwiek a tym bardziej nie mam zamiaru udowadniac ze cos jest lepsze a cos gorsze....i tyle....ja mialem okazje jezdzic wieloma samoachodami i teraz wiem co mam....i z czego naprawde mozna czerpac radosc z jazdy...i zeby bylo jasne...nie czuje sie lepszy bo mam BMW!!!

a co do mojej przesady...Kolego... jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj i tyle... nie bede sie denerwował.... a niedowiarkow zapraszam to jest adres do kolesia ktory w polsce zajmuje sie chip tuningiem HOPA polecam...odczucia i mozliwosci sa ogromne

 

http://www.hopa-tec.de/index.php?sid=7&land=17&plz=&detail_id=1082

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Opamiętajcie się, to że jeździcie BMW nie oznacza, że jesteście lepsi...

btw. istnieje laguna gt czy laguna coupe 3.0dci która i tak i tak Cię objedzie X5, więc masz "ogromny problem"...

 

witam,

 

istnieje jeszcze parę marek i co z tego wynika? 218 KM w X5, (jeśli potrafisz tym jeździć) i 500 Nm (jeśli rozumiesz, do czego to służy) zostawiają Tobie decyzję, kto i czy Cię wyprzedzi. Laguna/Mondeo/Passat etc to bardzo dobre samochody. Ale porównywanie ich z X5 sensu nie ma, kto naprawdę ma wybór i ma szansę pojeździć różnymi pojazdami, zwykle wybiera X5. Diesel czy benzyna - kwestia gustu i skłonności do przepalania pieniędzy.

 

A jeśli brakuje Ci mocy czy momentu - chip i po kłopocie.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Opamiętajcie się, to że jeździcie BMW nie oznacza, że jesteście lepsi...

btw. istnieje laguna gt czy laguna coupe 3.0dci która i tak i tak Cię objedzie X5, więc masz "ogromny problem"...

 

witam,

 

istnieje jeszcze parę marek i co z tego wynika? 218 KM w X5, (jeśli potrafisz tym jeździć) i 500 Nm (jeśli rozumiesz, do czego to służy) zostawiają Tobie decyzję, kto i czy Cię wyprzedzi. Laguna/Mondeo/Passat etc to bardzo dobre samochody. Ale porównywanie ich z X5 sensu nie ma, kto naprawdę ma wybór i ma szansę pojeździć różnymi pojazdami, zwykle wybiera X5. Diesel czy benzyna - kwestia gustu i skłonności do przepalania pieniędzy.

 

A jeśli brakuje Ci mocy czy momentu - chip i po kłopocie.

 

pozdrawiam,

 

Marcin

 

BRAWO :clap: :clap: :clap: :clap: i widze ze kolega imiennik:D ujal sedno sprawy ja nie mam juz cierpliwosci i czasu zeby udowadniac komus ze biale jest biale...i tyle dziekuje za wsparcie....a jesli idzei o mondeo i cala reszta....to fakt to cakiem dobre szybkie i ladne samochody....i wydaje mi sie ze wybor konkretnego modelu to kwestia gustu i indywidualnych potrzeb

 

Pozdrowienia

 

ja wybralem BMW X5 i pewenie nastepnym razem zrobie podobnie

pewnie co najmniej 200 PS i X-drive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie napisałem, że chętnie zamieniłbym moje e60 na lagune, bo tak nie jest. Poza tym nie będziesz mi mówił na co mam zmienić auto. Po prostu - mondeo laguna etc nie są złymi samochodami, dlatego nie rozumiem poniżania ich. A porównanie ich z X5 faktycznie nie ma najmniejszego sensu.

 

A co do x5 e70 sd - przeprowadziłeś bezpośrednie porównanie? W sensie takie, że na jakimś odcinku trasy/placu/toru skonfrontowałeś tak zchipowane x5 z x5sd? I nie mam na myśli sytuacji takiej, że ktoś spotkał na trasie nowe x5 sd, wyprzedził je i się ucieszył że dał radę temu modelowi...

 

Hopa - co to za tuner?

 

A jeśli chodzi o samą moc x5 3.0d to również wydaje mi się to wystarczające do bardzo sprawnego poruszania się. 500NM robi swoje czy to w 5er czy x5 (mimo dużo większej masy).

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, podałem przykładowo Lagunę bo nie chciałem jechać po Daci Logan o której jest dużo na forum :)

Też obawiam się że przebieg jest kręcony w tej X5 bo w niemczech ceny takich aut są wyższe niż tu sprzedawca oferuje. Jeszcze pomyślę co robić jak narazie mój gruchot jeszcze jeździ. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He ubawilo mnie to porownanie laguny do X5 :duh:

mam znajomego w serwisie Reno i powiem jedno laguna to najwiekszy niewypal Reno.

 

Po drugie reno nie ma takiego auita ktore mozna by porownac do x5..

a jezeli ktos che sie scigac to nie sobie kupi Audi R8 :cool2:

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta oferta już nie aktualna, więc znalazłem inne auto , aukcja :

http://www.moto.allegro.pl/item512558563_full_m_2005_salon_aso_serwis_pneum_navi_dvd_tv.html

 

Sprzedający przesłał mi zdjęcia, niby wszystko w ASO serwisował i ma wszystkie faktury. Przebieg tez bardziej realny niż poprzedniego auta.

Wczoraj jeszcze cena wynosiła 110tys dziś 99tyś .... bardzo mu zależy na sprzedaży , trudno powiedzieć czy to zły znak ... ja jak kupię x5 to swoją 5er też popchnę w ludzi jak najszybciej aby nie zawalała miejsca ... niby sprzedający zostawił to auto w rozliczeniu w Inchcape i bierze nowy model ...

Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta oferta już nie aktualna, więc znalazłem inne auto , aukcja :

http://www.moto.allegro.pl/item512558563_full_m_2005_salon_aso_serwis_pneum_navi_dvd_tv.html

 

Sprzedający przesłał mi zdjęcia, niby wszystko w ASO serwisował i ma wszystkie faktury. Przebieg tez bardziej realny niż poprzedniego auta.

Wczoraj jeszcze cena wynosiła 110tys dziś 99tyś .... bardzo mu zależy na sprzedaży , trudno powiedzieć czy to zły znak ... ja jak kupię x5 to swoją 5er też popchnę w ludzi jak najszybciej aby nie zawalała miejsca ... niby sprzedający zostawił to auto w rozliczeniu w Inchcape i bierze nowy model ...

Co sądzicie ?

 

Całość trzyma się kupy. Właściciel próbuje uciec od niekorzystanej dla niego wyceny przy zakupie przez ASO, więc pewnie jeszcze trochę wytargujesz; to akurat dobry znak. Same przeglądy w ASO Wrocławska to nie jest najlepsza rekomendacja, ale też od razu wiesz, gdzie go nie serwisować :)

 

Umów się na jazdę, zobacz papiery, testy do przeprowadzenia masz powyżej. Jeśli wszystko przejdzie - urwij jeszcze z 5.000 i bierz. Zwróć uwagę, żebyś na całość dostał fakturę (cena powinna być wartością brutto), jeśli z fakturą będzie problem - nie bierz.

 

i pochwal się, czy kupiłeś.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dlaczego jesli bedzie problem z faktura to nie brac ? Jestem na ryczalcie wiec w koszty i tak sobie auta nie wrzuce ... czy jesli sprzedajacy nie bedzie chcial wystawic faktury to zly znak ?

 

Jutro jade ogladac

http://www.moto.allegro.pl/item518850501_bmw_x5_3_0_d_sport_pakiet_100_bezwyp_panorama_w_wa.html

 

Na Wroclawskiej beda auto 'trzepac' , mam nadzieje ze dokladnie to zrobia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.