Skocz do zawartości

Po włączeniu świateł pozycyjnych panel cd radia mryga


S-T-O-P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie

 

Mam maluteńki problemik:

Ostatnio zamontowałem CD Radio i po załączeniu świateł mijania lub postojowych, panel radia mryga, raz na jasno raz ciemniej.

 

dodam ze mam podczepiony sprzę grający w bagazniku i od radia mam podwójne ćińcze więc do końcówki mocy jest tylko jedna para podczepiona a druga wisi luzem i być moze to ona dotyka gdzieś masy i tak się dzieje. Sam nie wiem

Ale jak by ktoś miał coś na myśli to bardzo proszę o pomoc

Dziekuje i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłeś za dużo sprzętu grającego :D i masz spadki napięcia (wzmacniacz ma zapewne duży apetyt na prąd :twisted: )

 

pierwsza rzecz sprawdzić ładowanie multimetrem prawdopodobnie alternator nie wyrabia z ładowaniem

 

druga rzecz może kończy ci się już regulator napięcia na alternatorze

 

zrób odczyt ładowania bez obciążenia (czyli na odpalonym silniku bez świateł radia wzmacniacza itp) a potem włączaj po kolei odbiorniki prądu (światła radio wzmak dmuchawy ) i obserwuj jakie jest napięcie ładowania

 

jeśli wszystko sprawne to powinno być mniej więcej 14,4V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie kontaktuje przewod, zlacze odpowiedzialne za zmiane jasnosci swiecenia, podczas zalaczonych swiatel. Jest to napiecie podawane na zlacze podswietlenia nocnego klasycznego odbiornika, a w nowszych rozwiazaniach sciemniajace podswietlenie wyswietlacza LCD.

Sprawadz to w rozpisce zlacza.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że podłaczyłeś sprzęt grający na tym samym bezpieczniku co światła mijania. Weż zasilanie do grajka bezpośrednio z akumulatora i będzie git.

 

Jak bezpośredni bo nie łapie??

 

No od koncówki idzie plusowy do baterji, masa i ćińcze do radia

chyba ze jest inny myk :shock:

Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to miganie jest spowodowane przyciemnianiem wyswietlacza po zalaczeniu swiatel ( DIMMER )

 

 

zobacz czy masz taka opcje aby to wylaczyc jak nie to jest tak taki babelek to tego - chyba zolty ale nie jestem pewien

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.