Skocz do zawartości

320d klimatronic słabo grzeje


Alhazar

Rekomendowane odpowiedzi

witam. przeczytałem większość postów innych użytkowników i już sam zgłupiałem. otóż gdy teraz spadł śnieg i chce sie ogrzać w aucie to słabo grzeje. nastawiam na 32 stopnie,dmuchawa na fulla i nie grzeje tak jak powinno. wcześniej to po kilku minutach nie można było w aucie wytrzymać. co to może być? powiem jeszcze że jak zmniejszę obroty dmuchawy to leci troszkę cieplejsze powietrze a jak dam na fulla znowu sytuacja sie powtarza. występuje to na dłuższych i krótszych odcinkach jazdy. z góry dziękuje za odpowiedz ale nie znalazłem nic konkretnego w :search: moim zdaniem temp utrzymuje sie w granicach 23 stopni. temp wody też jest ok. BMW E 46 2.0 D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam 2 opcje; termostat lub zawór który zamyka dopływ cieczy do nagrzewnicy tu masz link http://bmwfans.info/original/E46/tou/320d-M47N/ECE/L/N/2000/10/mg-64/ill-64_1084/ element nr 7 z tego szkicu, ale raczej termostat na kompie by pokazało temperature cieczy chłodzącej :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam

Mam podobny problem w swojej 320d, mianowicie tak jak kolega napisał temperatura ustawiona na 32 stopnie wskaźnik temp silnika pionowo, a z kratek leci letnie powietrze.

Zakładając że auto jest prawidłowo odpowietrzone (po wymianie chłodniczki EGR) to czy rzeczywiście ten zawór jest odpowiedzialny za brak ciepła w aucie czy może nagrzewnica uszkodzona?

W drugiej moje e 46 wymieniałem ten zawór bo miałem problem z gorącym powietrzem lecącym na szybę i nogi Cały czas przy włączonej opcji AUTO- tak opisywali użytkownicy na forum że wtedy też zawór ten odpowiada za te usterke, niestety po wymianie zaworu nic się nie zmieniło w drugim moim aucie. Dlatego pytam czy rzeczywiście ten zawór jest odpowiedzialny za brak ciepła w moim pierwszym bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Alhazar" dzieję się tak podczas jazdy czy na postoju ? Miałem podobny problem ale podczas jazdy, leciało zimne powietrze z karatek, okazało się że miałem na odwrót węże wpięte do tego zaworu który podał " martino281" czyli element nr. 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio taka awaria spotkała mojego Mini Coopera. Winną za brak ogrzewania okazała się "zamulona" nagrzewnica. Jeśli używałeś wody (nawet do rozcieńczania koncentratu) to zakamienienie jest bardzo prawdopodobne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
" Alhazar" dzieję się tak podczas jazdy czy na postoju ? Miałem podobny problem ale podczas jazdy, leciało zimne powietrze z karatek, okazało się że miałem na odwrót węże wpięte do tego zaworu który podał " martino281" czyli element nr. 7

Myślę, że kolega zakładający temat może nie pamiętać takich rzeczy, skoro założył go przeszło 7 lat temu :shock: ale co ja tam wiem :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.