Skocz do zawartości

520D 2005-2007 Proszę o opinie posiadaczy i dobrze pionformo


misio735

Rekomendowane odpowiedzi

Na wiosnę przymierzam się do zakupu w/w wymarzonego modelu, niestety z przyczyn finansowych (podatków i ubezpieczeń) jedyna alternatywą jest 2.0D (wolał bym 535D)

ponieważ cenie sobie opinie użytkowników bardziej niż suche dane lub opinie redaktorów które często są przekupione lub wypaczone przez pryzmat złych doświadczeń/obiegowych opinii

Szczególnie chodzi mi o:

1. jakie mieliście złe/dobre przygody z awariami?

2. jakie wyposażenie padło/przestało działać/działa niekompletnie (np: regulacja fotela się zacina, pamięć fotela nie działa itp.itd.)?

3. co was mile zaskoczyło?

4. co nie mile?

5. czy ten silnik nie jest za słaby, a jak tak to dlaczego?

6. ile potrafi spalić w różnych warunkach (ostra jazda, długo na autostradzie z np: 200 km/h itp. itd.)?

7. ile minimalnie spaliło i w jakich warunkach?

8. jakie dodatki wyposażenia macie, przeważnie małe silniki są słabiej wyposażone chciałbym wiedzieć jak wygląda biedna i jak wygląda bardzo bogata wersja z tym silnikiem, czego się mogę spodziewać gdy będę oglądał różne egzemplarze, nie chce mieć makaronu na uszy nawijanego :)?

9. ogólne spostrzeżenia/odczucia subiektywne związane z modelem E60 i silnikiem 2.0D raczej tym 163 KM?

 

Za opinie z góry jestem szczerze wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to ogrzewanie jest raczek słabe i użytkownicy tez narzekają na klimatyzację ale czy to nie jest tylko problem w obsłudze "pokrętełka" ??

a z drugiej strony duże benzynowe zawsze świetnie grzały ale w nowych nawiewach z "kontrolą klimatu" kompik będzie mieszał powietrze zimne z ciepłym żeby uzyskać optymalne komfortowe powietrze, czyli np: nie za gorące żeby nie było za suche, już w paru samochodach spotkałem się że robisz na maxa a i tak nie leci takie jak w golfie że aż rękę parzy

może jest to spowodowane że tam jest tylko prosty mechanizm otwierania zaworu przepływu cieczy chłodzącej przez nagrzewnicę

a

w samochodach klasy wyższej jak 5-tka jest trochę bardziej skomplikowany system utrzymania odpowiedniej temperatury w przestrzeni pasażerskiej ale nie kosztem jakości powietrza (zapachu, wilgotności itp.)

 

i co jest ciekawe to to że nie leci przesadnie gorące ani też przesadnie zimne ale nie można powiedzieć żeby temperatura nie była taka jak na wyświetlaczu i nie było komfortowo, może nie podgrzewa powietrza zaraz do 60 C ale utrzymuje na stałej 26 C lub 16 C

i po nieco dłuższym okresie czasu (gdy już się ochłodzimy lub ogrzejemy) jedziemy w komfortowych warunkach bez przesadnych skoków temperatur w przestrzeni pasażerskiej co jest bardzo niezdrowe dla nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jakie mieliście złe/dobre przygody z awariami?

zanim jeszcze odebrałem z salonu wymiana jakiegoś elementu zawieszenia, a w 3 mies. uzytkowania awaria żle fabrycznie zmontowanego jakiegoś przewodu od sprzęgła (laweta)

2. jakie wyposażenie padło/przestało działać/działa niekompletnie (np: regulacja fotela się zacina, pamięć fotela nie działa itp.itd.)?

-

3. co was mile zaskoczyło?

niskie spalanie

4. co nie mile?

-

5. czy ten silnik nie jest za słaby, a jak tak to dlaczego?

to zależy głównie od tego, do czego go porównujesz

6. ile potrafi spalić w różnych warunkach (ostra jazda, długo na autostradzie z np: 200 km/h itp. itd.)?

średnia z 5 miesięcy - 6,7 l

7. ile minimalnie spaliło i w jakich warunkach?

5,5 - jazda w bardzo złych warunkach po drogach krajowych

9. ogólne spostrzeżenia/odczucia subiektywne związane z modelem E60 i silnikiem 2.0D raczej tym 163 KM?

mam 177 KM

 

ps. nie wiem o co chodzi z tym ogrzewaniem, dla mnie jest ok, a możliwości ustawienia siły i kierunku nawiewów są super (choć korzystam z programu auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj.

Ja kupiłem 520d 2007 14 listopada tego roku i jestem tym autem zaszokowany.

Szczerze mówiąc szukałem jakiegoś fajnego paska albo tourna i po objechaniu połowy Niemiec wróciłem do Polski.

Najlepsze jest to że znalazłem auto w komisie około 5 km od domu :D

Przede wszystkim zależy z czym porównujesz ja wcześniej jeździłem polo 2002, więc Bmw to dla mnie coś zupełnie innego.

Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie hamulce i cały układ jezdny- to auto po prostu trzyma sie drogi jak przyklejone:)

Super jest też bluetooth do telefonu - działa rewelacyjnie.

Pali mi 8l/100 a osiągi są dla mnie kosmiczne- pewnie posiadacze 530 powiedzą że brednie ale mało kto potrafi za tym autem nadążyć.

Ps mam znajomego co ciągnie takie auta z Hamburga w bardzo dobrych cenach.

Jak chcesz to sie odezwij 604860494

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 525d z 2004 roku. Wcześniej jeździłem 320 konnym Jaguarm XJR (x300) i 400 konnym Jaguarem XJR (x350) :)

 

i też jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak pewnie bmw się prowadzi i jak pewnie się trzyma drogi. co prawda po zakupie auto stało samo w garażu przez niemal miesiąc, ale w końcu się przełamałem i wsiadłem do szarego materiałowego wnętrza. osiągi są akceptowalne (to diesel ponad połowę słabszy ni wcześniejsze moje auta, z drugiej strony obiektywnie rzecz biorąc naprawdę daje radę), komfort akustyczny bardzo dobry. mam słabe audio, ale auto kupowałem nie z myślą o dopieszczaniu się, a raczej o sprawnym i bezproblemowym przemieszczaniu się.

 

niestety... owa bezproblemowść, nieco mnie rozczarowała... problemy z zanikającą mocą na niskich obrotach, wymiana turbiny, przepustnicy, wyskakujące komunikaty o kolejnych błędach... tego wszystkiego chciałem uniknąć kupując nieco ponad 3 letnie auto renomowanej niemieckiej firmy z przebiegiem prawdopodobnie 106 000 km (nie udało mi się jak na razie negatywnie zweryfikowac tego przebiegu).

 

Gdyby nie wykupiona dodatkowa gwarancja, raczej nie byłbym zadowolony z tego auta.

 

Ale ponieważ mam gwarancję to szczerze polecam :mrgreen:

 

teraz już zdecydowanie częściej wybieram BMW niż Jaguara. pragmatyka rulez.

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.