Skocz do zawartości

LCM


Outside

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam pytanko, gdzie w Warszawie lub pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim naprawią mi LCM? Cały czas palą mi się długie światła a nie mam żadnego garażu na podłubanie w temacie... interesuje mnie warsztat gdzie podjadę, wyjmą lcm, wlutuja odpowiednie tranzystory i bedzie po zawodach...

 

Podpowiecie?

 

pozdr,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kolego trochę na forum.. Miałem ten sam przypadek i za naprawę modułu zapłaciłem 400 zł w ASO.. Przejrzałem jeszcze raz, porządnie forum i znalazłem schemat do samodzielnego uporania się z problemem. Nawet jeśli sam boisz się grzebac, może masz kogoś znajomego, kto zna się na elektronice.. W całej naprawie chodzi o wymiane jednego tranzystora..

 

Pozdrawiam.

///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam przypadek i za naprawę modułu zapłaciłem 400 zł w ASO..

 

Pozdrawiam.

 

Właśnie dzwoniłem do BMW, LCM kosztuje 1200zł :P I nie przewidują możliwości naprawy, jedynie wymianę całej części!

 

Więc gdzie można go naprawic np za 400pln??

 

Panowie, nikt nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie. Szkoda że daleko od siebie mieszkamy bo zrobił bym ci to bez kłopotów. Mam nawet tranzystor taki jaki tam potrzeba.

A jaki to tranzystor pada? Możesz podać symbol?

Pytam, gdyż jeden xenon wolniej zaskakuje a słyszałem, że właśnie tak się zaczyna padanie LCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo halo... tu o LCM piszemy, kurde... nie dowiem się w końcu nic konkretnego... a dlaczego tak się dzieje ze co jakiś czas długie działają jak powinny, a później znowu swirują? moze temp. ma coś tez z tym wspólnego??

 

Jeśłi raz działają a raz nie to mogą być zimne luty (popękane) lub poprostu półprzewodnik się nagrzewa i traci swoje właściwości, parametry. Co do wypowiedzi kolegi wyżej przetwornica może się kończyć skoro sie tak dzieje. LCM przeważnie jak pada to standardowo zapala światło drogowe (długie) prawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dzisiaj musiałem kilka razy włączać i wyłączać światła, aby prawy xenon zaskoczył. Długie się włączały się same (jak przy awarii LCM). Żarówki wymienione na nowe w czerwcu, więc są OK. Zauważyłem, że dzieje się tak, jak jest chłodniej. Latem zawsze jes OK. Zimą czasami tak się dzieje.

Proszę o porady, co to jest i co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.