Skocz do zawartości

Przekladka skrzynie 6-biegowej z E60 520i do silnika S50


Just

Rekomendowane odpowiedzi

BMW robi od jakiegos czasu 6-biegowki w roznych modelach.

 

Czy ktos probowal spasowac taka skrzynie do silnika S50B32 z M3 E36 ?

 

Na szybkiego znalazlem na przyklad taka :

 

http://bmwfans.info/original/E60/Lim/520i-M54/ECE/L/N/2004/03/mg-23/ill-23_0918/

 

Silnik M54 wiec wymiar niby pasuje.

 

Ktos ogarnial ten temat ?

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak ze user nonam3 z forum s-r.pl zalozyl skrzynie z 323i e36 do silnika M54B30 (chyba bez problemu, po prostu plug&play) wiec mysle ze w druga strone takze sie da .Tyle ze 323i to M52 a nie S50 :? .
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW do S50 zaklada sie w opcji "budzetowej" skrzynie z M50/M52 wiec... teoretycznie powinno to przejsc.

 

Pytam bo moze ktos juz cos takiego probowal i wyszlo lub nie.

-- Just --

E36 328 '97 sedan, manual

lekko dlubniete, 211 KM 273 Nm

Fotki i opis:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51993


E30 S50B32 swap

ok 320 KM i 340 Nm... wkrotce zmierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka skrzynie jak pokazales mam w garazu i probowalem ja podpiac do siebie pod m52b28. Pierwszy problem to mocowanie do budy bo trzeba by dorabiac w e36 ale to nie takie trudne. W e30 jest o tyle latwiej ze mozliwosci mocowac lapy pod skrzynie jest o wiele wiecej. Glownym problemem z ta skrzynia byly: nietypowa tarcza sprzegla (na drobny wielowypust) i zbyt krotki walek sprzeglowy. Skrzynia pochodzi z 330ci z 2003 roku i niby m54 ale nie chcialo to zagrac i za duzo rzezby sie zaczynalo. W koncu zalozylem skrzynie z S50B32 i pasuje plug&play...niestety jak sie okazalo ze zuzytym synchronizatorem 2biegu i poki co szukam takiej sprawnej...odezwij sie na PW, jestem ze szczecina to sie zgadamy. POzdro

Radość z jazdy :)


328i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale pozostaje jeszcze kwestia walka sprzeglowego, problem w tym że jest krótszy i mniej wystaje ze skrzyni przez co tylko minimalnie chwa się w łożysko ustalajace, w wale korbowym. Jak chcesz to odezwij się do mnie 662 029972 i może razem coś wymyslimy.

Radość z jazdy :)


328i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.