Skocz do zawartości

Wymiana akumulatora-problemy z uruchomieniem zimnego silnika


robard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie napiszę, że próbowałem poszukiwań na forum, ale nie doszukałem się.

 

Wymieniłem wczoraj akumulator na nowy (stary oryginalny aku poprostu -umarł). Kupiłem bezobsługową Vartę 80Ah / 720A. Po wymianie akumulatora zresetowało mi się kumputerek. Wymiana zajęła mi nie więcej niż 1 min. Wczoraj wieczorem oraz dzisiaj rano miałem problem z odpaleniem zimnego silnika. Kilkakrotnie musiałem krecić, żeby silnik zaskoczył, po uruchomieniu widoczny niemały obłoczek dymu z wydechu (wcześniej na starym akumulatorze odpalał bez problemu po kilku dniach). Nowy akumulator sprawdzony w sklepie - wszystko gra, kręci elegancko. Wydaje mi się, że kiedyś wyczytałem na forum, że mogą być jakieś problemy z silnikiem po wymianie baterii, ale teraz nie mogę (nie potrafię) znaleźć tego tematu. Czy ktoś miał takie CUŚ? :shock:

Muszę jechać do warsztatu na kompa, czy mogę sam coś podziałać, żeby się polepszyło?

Proszę o podpowiedzi, lub linka do strony z omawianym tematem. Pozdrawiam.

 

PS> dawno mnie na forum nie było, więc proszę o wyrozumiałość admina w temacie mojej nieudolności w poszukiwaniu ww tematu. :D

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Myślę, że wymiana akumulatora jest zbiegiem okoliczności - wymień świece żarowe.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.