Skocz do zawartości

jaki plyn hamulcowy+pompa hamulcowa


520LBI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś jadąc autem miałem wrażenie jak by mi pękł przewód hamulcowy.

Pedał opadł w podłogę i skuteczność hamulców spadła.Przy hamowaniu auto ściąga delikatnie w lewo.Pojechałem na kanał ale przewody są cale to pewno pompa.Tak myślę.

I teraz pytanie czy kupić używkę czy zestaw naprawczy pompy??co polecacie.Auto z servo i ABS

A drugie pytanie u mnie powinien być chyba DOT4 i on chyba ma żółty kolor a w zbiorniczku mam jakiś czerwony płyn??Czemu i jaki to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pozostaje poziom płynu od czasu awarii?

 

Jeżeli chodzi o pompę, to chyba lepiej kupić nowy zestaw naprawczy niż używaną pompę. (w InterCars jest za ok. 22zł)

 

Właściwy płyn to rzeczywiście DOT4 - polecam Castrol RESPONSE. Ten akurat jest bezbarwny i potrzebny jest 1 litr.

 

(zdjęcie nie na temat pompy - ale pokazuje butelkę płynu ;) )

http://sorient.pl/moje520ie34/img/przewodyh02.jpg

 

pozdrawiam.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Marek, klucze tez polerujesz?! :twisted2:

 

 

hehee, nie - one zostały wtedy kupione - ale ten chromowany NEO to faktycznie dzieło sztuki ;)

Ale faktem jest też to, że narzędzia utrzymuję w czystości :) No sorry, już taki jestem ;)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.