Skocz do zawartości

x5 e53 3.0d w czasie jazdy auto zgasło ???


johnny82

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szukałem ale nic nie znalazłem

W czasie jazdy bmw x5 e53 2004r, 3.0d, automat, zapaliła sie kontrola napędu xDrive 4x4, wywaliło na komputerze pokładowym jakieś teksty ( niestety nie wiem jakie bo to nie ja jechałem w tamtym momencie) i auto zgasło...

Po zatrzymaniu, zostało zapalone ponownie i niby wszystko w porządku.

W następnym tygodniu auto jedzie na serwis i chciałbym wiedzieć czy ktoś ma jakiś pomysł żeby panowie z salonu nie zaczeli wymieniać wszystkiego po kolei.

Auto ma przebieg 190 tyś, 4 miesiące w kraju.

Podejrzewam jakiś błąd w działaniu całego napędu, ale dlaczego auto zgasło?

Jeżeli ma ktoś jakieś pomysły lub spotkał się z czymś podobnym to proszę o sugestie.

Z góry dzięki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być koniecznie napęd. Jeżeli jest to automat, to mógł taki błąd wyskoczyć. Na Twoim miejscu sprawdziłbym układ dolotowy a także zasilanie paliwem. Może wystarczy przeczyścić cały dolot... i wymienić uszczelki w obrębie kolektora ssącego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może moglby ktos pomoc w temacie.

Autko bylo w serwisie Auto-breczko w bialymstoku, wymieniony olej, filtry.

Komputer wskazywal blad czujnika wału korbowego jesli dobrze pamietam, wykasowano, no ale normalne ze pewnie znowu sie wkrotce pojawi( jesli juz sie nie pojawilo).

Niestety problem jest dalej. Auto potrafi zgasnac jak sie jedzie albo stoi( w przeciagu miesiaca 3-4 razy. Dzisiaj zgaslo na swiatlach i przez 2 min nie mozna bylo odpalic.

Znowu palila sie kontrolka 4x4.

Czy to moze byc przez ten czujnik, na dniach auto znowu bedzie w serwisie, no ale moze ktos ma jakis pomysl jeszcze dlaczego tak moze byc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.