Skocz do zawartości

Absurdalne przepisy (akcyza)


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym ustrzec wszystkich przed tym z czym ja mam do czynienia.Otoz kupilem BMW M5 z 2000r model juz po lifcie silnika ,dlugo szukalem i znalazlem naprawde ladna ale do rzeczy ,miala do wymiany hamulce uzgodnilem z sprzedajacym ze na fakturze bedzie 12.500 euro , wartosc rynkowa tego modelu to ok 60tys z tym przebiegiem i wyposazeniem , ja mialem ok 42tys na umowie ,i adnotacje na fakturze dlaczego nizsza cena itp ,pierwsze moje zaskoczenie jak poszedlem sie dowiedziec o wysokosc ac i oc ,ubezpieczyciel korzysta jak wiekszosc z katalogow eurotaxu ktore zreguly i tak maja wieksze kwoty niz w rzeczywistosci ale oslupialem jak uslyszalem ze moje auto jest warte....29tys! zeby podniesc kwote ubezpieczenia musialbym powolac rzeczoznawce...a teraz najbardziej przykra sprawa z akcyza.Urzad Celny obliczajac naleznosc za akcyze bierze wartosc rowniez z eurotaxu odejmuje od tego Vat( 22%) ,Akcyze (13.6%) i jeszcze jakis podatek handlowy i zostaje ok 60% ceny z katalogu i od tego sie placi (w moim przypadku) 13,6 % ja liczylem ze to bedzie gdzies 60% z ok 50tys czyli 30tys i 13,6% = 4080zl , i moje zdziwienie gdy w urzedzie wyliczyli mi wartosc pojazdu z katalogu 32tys!!!!od tego te ok 40 % zostaje ok 20tys i z tego moglbym zaplacic 13,6 % czyli smieszna kwote .Ale jako ze na fakturze mam wpisane 42tys czyli wartosc wyzsza niz wedlug nich (przypominam mialem adnotacje ze auto ma pare rzeczy do zrobienia) to musze zaplacic bezposrednio 13,6% od tych 42tys! zadnych odliczen nic! do zaplaty 5700zl wiecej o cale 1700zl niz powinno byc....rece opadaja blad w eurotaxie a tyle klopotow ,jakbym wpisal na fakturze 8tys euro nie byloby zadnych problemow po prostu chore...Moze ma ktos jakis pomysl zeby jakos to zalatwic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl długasny post na temat akcyzy........... zaluj , ze nie przeczytałes. Dowiedzialbys sie , ze nalezy zanizac cene ponizej tej sredniej aut oferowanych na allegro czy innych portalach. Ja sam pisalem osobiscie o tym, ze niestety prawo dziala w 1 kierunku, i kiedy nasza umowa ma wieksza cene od rynkowej to nam nie OBNIZA AKCYZY :norty: juz lepiej sie zblaznic i naklamac-za co nam nie groza zadne konsewencje jedynie odebranie pisemka z podniesiona wartoscia auta do eurotax i wiekszej akcyzy niz sobie zakladalismy :twisted:

w tej sytuacji nic nie zrobisz, bo nie powolasz rzeczoznawcy w celu podwazenia ceny jaka zaplaciles na umowie?! :norty: jakby chcieli Ci podniesc wartosc to rzeczoznawca moze stwierdzic , ze te hamulce i inne rzeczy sa do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze ja zanizylem:) bo E39 M5 z tego rocznika i w tym stanie kosztuja 60tys zl,a ja mialem 42tys na umowie!problem polega na tym ze w eurotaxie jest blad i to konkretny bo komplikuje wiele spraw...ciekaw jestem co by bylo (odpukac) gdyby mi ktos skasowal to auto wkoncu ubezpieczyciele tez biora z eurotaxu ceny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Panowie, gdyby to był kraj białych ludzi wszytsko było by w normie, niestety zyjemy w euro-afryce. Powiedz ubezpieczycielowi ze ty mu dasz po 40 tys i niech ci sprzeda 5 takich aut, czysty interes kupia po 30 pare a ty od nich bedziesz brał po 40 :) Z akcyza faktycznie , przykra sprawa, z ubezpieczycielem to już zależy jak na to spojrzeć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w Eurotaxie napewno nie maja M5 tylko zwykle E39 i tyle a co

do Urzedu celnego to nie przeskoczysz rachunku rzeczoznawca jest po to zeby zanizyc wartosc rynkowa do wartosci na rachunku ktora w moim przypadku jest zawsze autentyczna z zakupem.

 

Jezli ktos kupuje prywatnie to mu to lata jaka bedzie mial cene na papierze wazne zeby rachunek byl legalny .

 

Jezli masz 12500na rachunku a w PL auto jest za 10tys zl to zaplacisz od 12500Euro .koniec

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzizasss co za sytuacja !!

 

Gratuluje zakupu,

 

Ostatnio patrzylem na stronie mbanku - tam maja taki kalkulator składek na bazie infoexperta i tam za M5 2001 wychodziło wartość ok. 70 tys PLN.......

 

co za wariacki kraj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ,zadzwonilem dzisiaj do eurotaxu i pan po dlugich tlumaczeniach i zagladnieciu do konkurencji(infoexpert) faktycznie przyznal ze istnieje blad ale oni nic z tym nie moga zrobic...poprawia w wydaniu grudniowym...no masakra ,bylem w urzedzie celnym a pan kierownik powiedzial ze (zaznaczal tylko zebym sie nie obrazil) ze jestem frajerem skoro przeplacilem za auto.....co za debile ,probowalem mu przemowic o co chodzi ale jakos nie rozumial ,na koncu powiedzialem czyli najlepiej jest zanizac i oszukiwac skarb panstwa a on zalamal rece i cos tam powiedzial ze tak....i dlaczego skoro od wyceny z eutotaxu odejmuja 22% vatu ,13,6% akcyzy i jeszcze 20% podatku handlowego to dlaczego nie zrobia tego przy kwocie ktora jest na fakturze..? ale ja jestem frajer bo przeplacilem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa tylko, sądziłem że celnicy podpierają się właśnie Infoexpertem, nie eurotaxem......

 

I z niego biorą podstawę do naliczenia tego haraczu.

 

czy z tego czy z tego jak to kolego napisałeś haracz należy płacić- ten kraj jest piękny :duh:

BMW - Radość z jazdy


http://i46.tinypic.com/161kd53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.