Skocz do zawartości

Glosna praca wydechu po nagrzaniu.


Pussy master

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam maly problem a mianowice po uruchomienu silnika wszystko jest super i autko smiga jak powinno ale po 30 min jazdy jak sie dogrzeje uklad wydechowy zaczyna glosniej pracowac :( .Moc,praca silnika oraz wszystko inne pozostaje OK,tylko wydech pracuje jakby mial przedmuchy przy kolektorze.Wydech jest w super stanie, zadnych przedmuchow czy nieszczelnosci.Wszystkie wieszaki OK a jak tylko autko troszke ostygnie wszystko wraca do normy.Slychac to tylko na wolnych obrotach lub miedzy 1000 a 1500 obr/min :| .Zastanawia mnie czy to nie wina katalizatorow,moze sie juz skonczyly.Co moze byc przyczyna glosnej pracy wydechu w okolicy kolektora lub katalizatorow po jego nagrzaniu?

Jak macie jakies pomysly to dajcie znac bo zaczyna mnie to juz denerwowac :mad2: .

 

Pozdrawiam.

http://images49.fotosik.pl/48/b15dcef712d56319.jpg


..."The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! azwycaj dieje się tak że tłumik czy katalizator jak jest wydmuchany to autko chdzi głosniej jednak w twoim przypadku chodzi tu o nagrzany układ co skłania mnie do stwierdzenia że jednak jest tam mała nieszczelnośc. jak od wieków wiadomo metal pod wpływem ciepła się roszeża i stąd owe brzmienie. moim okiem przyjzyj się kolektorowi wydechowemu po na grzaniu nie jest to sprawa łatwa przy takiej temp. ale trzeba się poswięci zdażają się pękniecia kture objawiaja sie dokładnie tak jak u ciebię a co do kata to predzej się zapychają nisz wydmuchują więc raczej nie. lecz czasami dzięje się to tłumikami. pozdrawiam.!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Wiesz,ze ogladalem go juz kilka razy od spodu i wydaje sie,ze wszystko jest OK.Tyle tylko,ze tam jest tak ograniczony dostep i kiepsko to widac.A caly problem polega na tym,ze jeszcze auto musi miec goracy wydech i wlaczony silnik bo inaczej nic nie slychac.Mysle,ze niestety ale bede musial pofatygowac sie do mechanika i zdjac caly uklad wydechowy i go dokladnie obejrzec.Dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

http://images49.fotosik.pl/48/b15dcef712d56319.jpg


..."The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Właśnie odebrałem autko po wymianie kolektorów wydechowych i wszystko już jest super :mrgreen:.Trochę to trwało ale ciężko było dostać oryginalne z katalizatorami w dobrym stanie i po małym przebiegu (nowe kosztują ponad 6-tyś. PLN :duh:) ale już są.Podczas naprawy okazało się,ze kolektor od cylindrów 4-6 pękł w obudowie katalizatora dlatego nic nie było widać.Dopiero po wyjęciu z auta zobaczyliśmy,ze cały kolektor latał,a po nagrzaniu pracował jak traktor.Reasumując ten temat dodam,iż nie wszystkie usterki i nieszczelności układu wydechowego da się zobaczyć.

 

Pozdrawiam.

http://images49.fotosik.pl/48/b15dcef712d56319.jpg


..."The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.