Skocz do zawartości

szarpanie obrotów w 318 tds


smolenr

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój problem polega na tym, że mó tds od niedawna zaczął szarpać nie zależnie od obrotów, zaczynają skakać wyżej, niżej, auto samo gaśnie a w czasie jazdy czuć jakby to paliwo nie dochodziło, ale filtr wymieniłem na nowy, także to od razu odpada, dodam jeszcze, że gdy zaczyna mi się tak dziać, jak stanę i wcisnę gaz, to broty albo się wkręca i to nigdy nie do końca, albo ledwie auto będzie chodzić, a ekonomizer wtedy pokazuje małe spalanie i nie mam mocy. Ostatnio próbowałem ją na trasie i przy 120 km/h auto zaczęło już przerywać, a jak ściągłem nogę z gazu to normalnie zaczęło jechać. Gdy mi się to zaczyna dziać czasami wystarczy, że auto pochodzi kilka minut na wolnych obrotach lub je zgaszę i później wraca wszystko do normy na parę kilometrów. Z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a więc tak sprawdziłem smoki i są czyste. Auto zaczyna przerywać jak się zagrzaje, i tak jak pisałem jak chwile postoi po takim zgaśnieciu to pali od razu i mogę pare kilometrów jechać. A ja mam takie pytanie jak bym miał katalizator zrąbany, to też by mogło sie takie coś dziać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam podobny problem od niedawna w e39 525 tds- wymieniłem pompę paliwa, bo jakby nie podawała paliwa- pewnego pięknego dnia nie odpalił,po wymianie pompy zaczął szarpać -czasami szarpie, czasami nie, czsami odpala na dotyk czy ciepły czy zimny- a czsami tak jakby paliwa nie miał... sam juz nie wiem co jest, w zeszłym roku miałem podobne objawy- to skończyło się regeneracją pompy wtryskowej w boschu- więc to raczej odrzucam, bo były trochę inne objawy...

 

generalnie to wiem, ze nic nie wiem, po podłączniu do kompa brak jakichkolwiek błedów, w zeszłym roku był ewidentny bład nastawnika pompy na kompie...

 

zobacze co będzie po wymianie filtra paliwa i wlaniu środka do czyszczenia układu paliwowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.