Skocz do zawartości

320D compact kilka pytań obroty silnika paliwo HELP


konradbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam jak w temacie e46 150 km i chciałem sie zapytać ponieważ nie wiem czy to usterka czy nie otóż po nocy jak odpalę bmw to obroty przez z 2/3 s falują od 800obr do 500obr później sie normuje ;/

i na zimnych trzyma równiutkie 800 obr a jak jest już gorący silnik to trzyma równe 600/może 700 obr ale chodzi o to że trochę niższe niż te 800 na zimnym

 

i mam jeszcze jedną wkurzającą rzecz po nocy też jak z obrotami już wszystko ok czasami sie zdarza jak puszczam sprzęgło że auto tak szarpie takie małe szarpnięcia później już raczej nie ale takie jak by to powiedzieć pierwsze ostre ruszenie bmw po nocy i to sie dzieję (ostre tzn normalnie bo inaczej sie rusza z skrzyżowania a inaczej wyjeżdża z parkingu)

czego to może być przyczyna ? :duh:

 

z góry dziękuję za odpowiedz i mam nadzieję że wszystko jasno napisałem i rozumiecie o co mi chodzi :)

Edytowane przez konradbmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam ludzie nikt nic nie wie ;/

może to wina złego paliwa ? bo zatankowałem na pusty bak do pełna na stacji auchan ;/ a na ich paliwie jak jeździłem skuterkiem to nie chciał w ogóle jeździć ;/wcześniej bmka jeździła na paliwie niemieckim czyli też inna jakość może filt paliwa sie zapycha ocb jakie są objawy jak sprzęgło sie kończy bo może to tego wina ;/ :roll:

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale mam pytanie jesteś pewien co do tego sprzęgła ?

bo ja (przynajmniej tak mi się zdaję) gdzieś czytałem że aby sprawdzić w jakim stanie jest sprzęgło trzeba wbić 3 zaciągnąć ręczny i jeśli silnik nie zgaśnie po puszczeniu sprzęgła to znaczy że jest zużyte prawda to jest czy nie bo dziś sprawdziłem i jak silnik miał temp. ok połowę tego co powinno być czyli pion wskazówki zrobiłem to dwa razy raz puszczałem powoli sprzęgło i zgasł a raz puszczałem powoli sprzęgło i lekko dodałem gazu ok 500obr i też zgasł więc jeśli to co powiedziałem wcześniej jest prawda to sprzęgło jest ok ;/

i dziś już szarpań nie było ani przygody z obrotami zafalowały ale sporo mniej i krócej ;/

dodam gdy zdarzyło mi się to pierwszy raz to padał deszcz i było dość chłodno ;/

 

pozdrawiam i dzięki za pomoc :) :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej jest prawda to sprzęgło jest ok ;/

 

To jest prawdą, ale przyczyną szarpania moze byc "krzywa" tarcza (np po zlej eksploatacji). To ze sprzegło trzyma gdy dusisz go na 3 to normalka i mozna sprawdzac w ten sposob stan w fiatach i polonezach.

 

Jesli chcesz dowodow przytocze Ci moja historie: Auto szarpało przy ruszaniu, ewidentnie szarpanie zalezalo od obrotow i sposobu puszczania sprzegła. Po wymianie kompletu sprzegła, problem u mnie ustał. Sprzegło bylo w dobrym stanie, coprawda slizgało sie przy np. "wduszeniu" gazu na 4 od 60kmh, ale spokojnie mogłem zgascic (zdusic) silnik sposobem ktory przedstawiles wyzej. I to tyle

 

Co do obrotow to jesszcze raz pisze - jesli zawahania są przy rozruchu, to jest to normalny efekt pracy nie wszystkich cylindrów, czego przyczyną moze byc (ale tez nie musi) uszkodzona ktoras ze swiec zarowych. Co do pogody przy jakiej to wystepuje to mozna jedynie rozwazac wplywy temperatury i wilgotnosci powietrza. Bo np zimą lub przy chlodniejszych porankach objawem uszkodzonej ktorejs swiecy bedzie wlasnie nierowna poczatkowa praca. Bedzie chodzil jak to mowia "na dwa" lub "3 gary" az do momentu gdy pozostale cylindry dostaną odpowiednich parametrow do spalania dawki. W dodatku niespalone paliwo z nie pracujacych poczatkowo cylindrow pojdzie w atmosfere w postaci niebieskiego dymka... pozdr!

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha wielkie dzięki za odp już prawie wszystko wiem ;)

 

chciałem sie jeszcze zapytać bo od kilku dni szarpanie ustało no ale załóżmy że jest krzywa tarcza sprzęgła to ja mogę tak dalej jeździć czy to może nieść za sobą inne konsekwencje

świecę wymienię oczywiście i powiem co tam u mnie słychać ;P

 

pozdrawiam :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.