Skocz do zawartości

Dziwne wibracje w 530d podczas trzymania hamulca na biegu DR


Rafalek76

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to moze byc...od pewnego czasu jak cofalem i wkladalem bieg R i trzymalem hamulec powstaja takie dziwne wibracje jak by silnik innaczej pracowal. Jezdzilem tak juz z miesiac i dzisiaj juz mam te same wibracje na D biegu. Jak wloze N lub P wibracje ustaja.

 

Co to moze byc ??? Jak sie stoi kolo auta to nie slychac tego tak jak w srodku w aucie.

 

Dzieki za wszelkie uwagi i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Pierwsze co mi się nasuwa na myśl to automatyczna skrzynia :? Na "P" oraz "N" skrzynia jest odłączona od układu przeniesienia napędu, może być niestety tak, że źródłem tych drgań jest kończące żywot sprzęgło hydrokinetyczne (konwerter) .... Czy wcześniej drgania pojawiały się może tylko w zakresie prędkości 80 - 110 km/h?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoje w miejscu na swiatlach to sa takie drgania.

Stalo sie to miesiac temu jak delikatnie walnelem przodem o spora skarpe ziemi i wtedy zaczely sie wibracje na R biegu podczas trzymania hamulca, jak juz auto jedzie to nie wibruje.

 

Wczoraj wpadlem w okropna dziure na matecznym w Krakowie i jeszcze przyhamowalem i byl wszczas prawego kola i teraz sa wibracje na biegu D jak stoje w miejscu.

 

Moze poduszki poszly pod skrzynia ?? Lub cos sie przesunelo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Szczerze to takie zgadywanie na odległość przypomina trochę wróżenie z fusów, może podjedź do jakiegoś fachmana i niech rzuci na to okiem. Inaczej to będziemy gdybać do ...... śmierci :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czytam ten post z zainteresowaniem bo sam mam podobny problem od paru dni jak facet wjechał w tył samochodu kiedy stałem na światłach,myślałem że drgania te pochodzą od wydechu ale teraz tak myślę że jak ja stałem trzymając na hamulcu w pozycji D przy uderzeniu z tyłu uderzenie było mocne czy mogło to uszkodzić skrzynie za kilka dni sprawa się wyjaśni i chyba oddam autko do aso do naprawy bezgotówkowej niech aso się użera z ubezpieczycielem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.