Skocz do zawartości

e38-co ta z funkcja-przewietrzanie,ogrzewanie?


Paulo79

Rekomendowane odpowiedzi

wkladam kluczyk do stacyjki,przekrecam w pierwsza pozycje,wchodze w komputer i znajduje funkcje Luft ein czy jakos tak- naciskam i zalacza sie dmuchawa nastepnie wyciagam kluczyk ze stacyjki i nadal dmucha. Co to jest? Przewietrzanie jakies czy jakies ogrzewanie postojowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z podobnym pytaniem wiec nie bede zakladal oddzielnego watku. w prawym gornym rogu mam przycisk "MAX *" czyli maksymalne dzialanie klimatyzacji ale o dziwo ten przycisk (jako chyba jedyny) dziala takze przy wyjetym kluczyku (startuje dmuchawa) - co to jest? widzialem funkcje "REST" odzyskiwanie ciepla z silnika ktorego u mnie nie ma, moze to jest ten LUFT?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - jak koncze robote o 16:30 a jest goraco to z rana sobie ustawiam "luft" na odpowiednia godzine i wsiadam do auta przewietrzonego.

 

Schlodzone klima to ono nie jest,ale zawsze cos.

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dokladnie mam ten sam problem jak kozystac z Webasto w E38 (2000rok) to przewietrzanie raczej jest nie za bardzo poprawne jak dla mnie jest to programowanie webasto (a nie jakiegos przewietrzania) tyle ze u mnie sie nie zalaczylo!! Jak je uruchomic i skad ono pobiera paliwo? jest to oddzielny zbiornik na olej opalowy czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie... odpowiedź jest prosta. Zaczynając od początku, u mnie w E38 z 2001 są dwie opcje: sztandheizung- czyli ogrzewanie postojowe, czyli WEBASTO, oraz sztandLuftung, czyli przewietrzanie postojowe. Ja mam komputer 16:9 i mogę uruchomić ogrzewanie postojowe z miejsca, za pomocą pilota- zdalnie, lub ustawić włączenie na konkretną godzine. Analogicznie sprawa się ma do przewietrzania postojowego. Opcja MAX na panelu klimatyzacji działa tylko wtedy, kiedy w samochodzie jest cieplej niż na zewnątrz, i działa ona tylko wtedy, gdy silnik jest na chodzie. Na tej funkcji włącza się klima i wewnętrzny obieg po to, by ochłodzić jak najszybciej wnętrze rozgrzanego samochodu latem. Jest to lepsze od standLuftung, bo na standLuftung nie działa klima. Pamiętam jak kiedyś chciałem uruchomić opcje MAX i nie włączała się. Pomyślałem wtedy, że wyskoczył błąd, ale okazało się, że ta opcja włącza się przy wyższej temp. Wszystkim steruje komputer. Co do WEBASTO, to jest to totalny bajer, bo bardzo pomaga w zimie. Pisząc w skrócie, jest to odrębny, specjalny piec, który spala paliwo i rozgrzane powietrze wpuszcza do kabiny. Z całonocnego postoju przy - 15 wsiada się w cieplutkie rozgrzane auto i w drogę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.