Skocz do zawartości

Rodzaje Runflatów i marki samochodów?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam opon...znalazłem w dobrej cenie Dunlop SP Winter 3D, ale w w opisie do Runflatów napisane jet

- runflat

- runflat do Audi

 

I starsza opona SP Winter bez 3D

- runflat do BMW

 

Wiecie moze czy kupno SP Winer 3D bez opisu BMW spowoduje brak mozliwosci zalozenia tej opony na felge?

 

I jak z innymi oponami bo np. Pirelli maja opis poprstu RunFlat i sie troche pogubiłem w tym wszystkim.

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opon...znalazłem w dobrej cenie Dunlop SP Winter 3D, ale w w opisie do Runflatów napisane jet

- runflat

- runflat do Audi

 

I starsza opona SP Winter bez 3D

- runflat do BMW

 

Wiecie moze czy kupno SP Winer 3D bez opisu BMW spowoduje brak mozliwosci zalozenia tej opony na felge?

 

I jak z innymi oponami bo np. Pirelli maja opis poprstu RunFlat i sie troche pogubiłem w tym wszystkim.

 

Zakładaj śmiało, jeżeli masz w swoim rozmiarze. Opony zakłada się na felgę, a nie na samochód więc każda felga musi umożliwiać założenie każdej opony. A z tymi oponami do Audi chodzi tylko o to, że często producenci opon produkują pewne wersje opon homologowane dla pewnych modeli samochodów - np oznaczone symbolami M0 do Mercedesa, N0, N1, N2, itd. do Porsche, oznaczone gwiazdką są do BMW, a C1 do Vipera. Itede, itepe...

 

Ale dotyczy to w zasadzie głównie mocniejszych wersji samochodów - w BMW takie specjalne opony są montowane np. do M-ek. I w zasadzie tylko w najmocniejszych samochodach, w warunkach jazdy sportowej, doświadczony kierowca jest w stanie poczuć różnicę.

 

A o oponach dedykowanych specjalnie do Audi prawdę mówiąc nie słyszałem - możesz podać jak są oznaczone? Jest co prawda oznaczenie "B" jako homologacja dla grupy VW - może to to? Podejrzewam, ze mogą to być opony dedykowane dla mocniejszych wersji Quattro na przykład.

 

Tak czy inaczej możesz je śmiało zakładać i szerokiej drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.