Skocz do zawartości

Letnie opony do E46 330d ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy!

 

Od kilku dni jestem posiadaczem E46 330d. Autko stoi niestety na oponach zimowych, które są jeszcze w miarę. Chciałbym zakupić oponki letnie do samochodu, a zimowe odstawić na ... zimę :) Co byście polecili z własnego doświadczenia? Auto stoi na kapciach 205/70/R17 (alu). Może warto dokupić również czarne stalowe felgi? Jeśli tak to jaki rozmiar tych felg?

 

Pozdr.

mihu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestes pewien ze zimowki to 205/70r17?? Oryginalny rozmiar zimowki to 205/50r17. Co do opon letnich to zalezne jest od rozmiaru felgi ( szerokosci). Jesli chcesz zalozyc na te felgi co masz w tej chwili to zalozylbym 225/45r17 lub 215/50r17.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

17tki stalowe będzie CI trudno kupić ale można (sam przez rok jeździłem na zimówkach). Mniejsze nie wchodzą na zaciski hamulców.

 

Jeśli felga którą masz to 7x17 to opona powinna być 205/50/17, jeśli 7,5 lub 8x17 to proponuję 225/45/17 (to jest OEMowa guma do tego auta).

 

Co do marki opon- każdy ma swoje preferencje, poczytaj opinie ludzi na tym forum jak również na portalach gdzie sprzedają opony.....

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTENZA RE050A

 

Na Baloon.pl za niecałe 450 zł szt. 225/45/17 transport gratis

 

Felgi stalowe 17 też tam są.

 

Opis opony:

 

Opony Bridgestone RE050A to idealne opony dla kierowców o duszy sportowej. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Skierowane są do szerokiej gamy pojazdów, począwszy od marek sportowych, jak np. Enzo Ferrari, a skończywszy na popularnych autach, jak nowy Golf. Opony te gwarantują wysoki komfort prowadzenia w połączeniu z niską głośnością. Opony posiadają bieżnik asymetryczny, co wpływa na doskonałe osiągi oraz ciche toczenie.

 

Opis by Baloon

 

Opłaca Ci się na jesieni kupować letnie opony?[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten rozstaw opon, które podałeś spokojnie na alufelgę wejdzie, tak?

 

Co do pytania dot. opon letnich. Na wiosnę będą tańsze? Te zimówki są jeszcze w miarę ok, więc myślę że pojeździłbym na nich w zimę, zaś letnie tak czy siak muszę kupić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie na wiosnę nie będą tańsze, wręcz przeciwnie; na wiosnę zaczyna się właśnie okres zakupów opon letnich więc ceny lecą powoli w górę. Obserwowałem to od końca zeszłego roku do wiosny obecnego roku przed zakupem letnich na ten sezon. Jeszcze na początku roku tak gdzieś mniej więcej do lutego-marca były promocje na opony, a potem ceny lekko leciały w górę. Tylko to też zależy z czego wynikają promocje, bo często opona na wiosnę jest tańsza dlatego, że pochodzi z produkcji z końca poprzedniego roku a nie sprzed kilku tygodni.

Jeśli chodzi o ceny opon letnich to mimo wszystko wydaje mi się, że najlepiej je kupować w okresie gdy zwiększa się popyt na zimówki (czyli wkrótce). Ale z drugiej strony taka opona będzie wyprodukowana w połowie tego roku a na koła założona dopiero na wiosnę przyszłego, nie każdemu to pasuje. Ja kupiłem w lutym 2008 opony z drugiej połowy roku 2007 (w sklepach takie coś oznaczają jako "z bieżącej produkcji") i bardzo sobie chwalę. Ale tak na prawdę można bez bólu głowy kupować opony wyprodukowane nawet 18 miesięcy wstecz.

 

Co do alufelg to nie warto ich niszczyć w zimie, lepiej kupić stalówki, zwłaszcza jeśli te alusy to 17 cali które na zimę nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Ja mam osobne alusy na zimę osobne na lato, ale to inna historia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58141

 

Tutaj masz kalkulator zamienników.

 

Nie wiem jak ty ale ja mam 225/45/17 z przodu i 245/40/17 z tyłu. Ale mam też różne felgi węższe z przodu i szersze z tyłu. I jest to orginalne zestawienie na jakim wyszedł z fabryki.

 

Obecne 205 powinieneś mieć na felgach o szerokości 7 cali a więc 225 powinno wejść.

 

Do tak mocnego auta na lato powinieneś założyć szersze opony niż 205 a standart to 225.

 

225/45 R 17 opitmum 7,5 minimum 7,0 maximum 8,5

 

Ps. Jeżeli masz alu 7 cali z takimi oponami to to jest komplet kół na zimę a na lato powinien być 225 na 7,5 calach a więc inne felgi. Pewnie ktoś miał drugi komplet innych felg na lato z normalnymi oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58141

 

Tutaj masz kalkulator zamienników.

 

Nie wiem jak ty ale ja mam 225/45/17 z przodu i 245/40/17 z tyłu. Ale mam też różne felgi węższe z przodu i szersze z tyłu. I jest to orginalne zestawienie na jakim wyszedł z fabryki.

 

Obecne 205 powinieneś mieć na felgach o szerokości 7 cali a więc 225 powinno wejść.

 

Do tak mocnego auta na lato powinieneś założyć szersze opony niż 205 a standart to 225.

 

225/45 R 17 opitmum 7,5 minimum 7,0 maximum 8,5

 

Ps. Jeżeli masz alu 7 cali z takimi oponami to to jest komplet kół na zimę a na lato powinien być 225 na 7,5 calach a więc inne felgi. Pewnie ktoś miał drugi komplet innych felg na lato z normalnymi oponami.

 

A jak z ewentualnymi przekłamaniami prędkościomierza i spalaniem paliwa, gdy dojdzie do zmiany opon 205/50/R17 na 225/45/R17 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ewentualnymi przekłamaniami prędkościomierza i spalaniem paliwa, gdy dojdzie do zmiany opon 205/50/R17 na 225/45/R17 ?

 

na 225/45 średnica koła jest mniejsza o 3mm także prędkościomierz będzie pokazywał 0,5% większą prędkość :) wg mnie jest to pomijalne, a spalanie może troszkę wzrosnąć, w końcu to szersze oponki, ale nie spodziewałbym się wielkich zmian, podejrzewam, że spali max 0,5 litra więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.