Skocz do zawartości

demontaz skrzyni 318is


martin2305

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, chciałbym niedługo zabrac sie za cos co już dłuższy czas denerwuje mnie w aucie, najprawdopodobniej mam rozklekotane łożysko oporowe ,objawia sie to jakims luzem w skrzyni,stukaniem przy redukcji biegów z wysokosci drazka zmiany biegów a przy odpuszczniu sprzegła gdy zdejmuje noge z jedynki rzuca całą skrzynia,posiadam kanał i umiejetnosci,sprzegła nigdy nie rozbierałem i wcale nie mam zamiaru teraz moje pytanie

http://www.pelicanparts.com/BMW/techarticles/E36-Clutch_Replace/E36-Clutch_Replace.htm

czy widoczna na zdjeciu operacja (chciałbym dojsc tylko do momentu ze zdjecia nr 22 wymaga jakiejs odpowiedniej grupy mechaników czy moge zrobic to sam?chce po prostu zwalic skrzynke i wymienic to łożysko,jest jakis problem w załozeniu z powrotem skrzynki ?dodam ze sprzegła nie ruszam!rozumiem ze niezbedne jest opuszczenie silnika ,demontaz ukladu wydech. ,wału ale to mam już w palcu,czekam na podpowiedzi ,dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego laikiem nie jestem troche w tym siedze,nie zakładam postów od tak sobie ,najpierw stosuje wszystkie możliwe srodki pozniej prosze o pomoc prawdziwych specjalistów :roll: ,oczywiscie że poduchy skrzyni silnika,podpora ,łacznik walu wszystko lemfordera wymienione nie musze mówic ile to kosztowało,do tego nowe oryginalne sruby,czekam na pomoc i dalsze podpowiedzi czy jest duzy problem z demontażem skrzyni by dostac sie do opisywanych czesci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrec oslony wydech i wal

odkrec podpore skrzyni (opadnie do tylu delikatnie nie trzeba silnika ruszać) Zeby odrkrecić sruby ktore trzymają skrzynie u góry to musisz łapę od skrzyni odkrecić i przechylić cały silnik ze skrzynią w dół.

teraz duzo przedłużek i jedziesz, bo krecic musisz az za skrzynia.

 

PS. weź sobie kogoś do pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej daj do naprawy;p ja za wymiane sprzegla kompletnego zaplacilem 200zl( bez kosztu zakupienia sprzegla) i trwalo to 1 dzien.

mam ksiarzke "sam naprawiam samochod" jakos tak i z tego co tam widzialem to bez wiekszych problemow samemu mozna zdemontowac sprzeglo(w Twoim przypadku lozysko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.