Skocz do zawartości

czy ubezpieczenie jest nadal ważne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

niedawno kupiłem mój pierwszy samochód i i nie jestem pewny jednej kwestii ponieważ jestem w trakcie rejestracji i jeżdże teraz na tymczasowym dowodzi rejestracyjnym czy ubezpieczenie poprzedniego włścićela jest nadal ważne? kończy się ono w połowie września. I czy przy zatrzymaniu przez policje muszę pokazywać umowę kupna-sprzedaży?

z góry dzięki i pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak - ubezpieczenie jest nadal ważne

Tak - musisz mieć przy sobie kopię umowy k-s

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak - ubezpieczenie jest nadal ważne

Tak - musisz mieć przy sobie kopię umowy k-s

 

Pozdrawiam

 

dokładnie jak kolega napisał,dodam tylko jak nie chcesz tego ubezpieczenia(np.poprzedni właściciel miał dużą składkę) to musisz napisać oświadczenie o zrzeknięciu i odesłać mu!!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dokładnie jak kolega napisał,dodam tylko jak nie chcesz tego ubezpieczenia(np.poprzedni właściciel miał dużą składkę) to musisz napisać oświadczenie o zrzeknięciu i odesłać mu!!!

 

Mu to znaczy komu ???? Co poprzedni właściciel ma do ubezpieczenia przyszłego nabywcy??? Z chwilą podpisania umowy kupna-sprzedaży wszelakie szkody naliczane są na poczet nowego właściciela. Poprzedni właściciel pisze do ubezpieczyciela oświadczenie o zbyciu pojazdu i tyle.

 

 

Korzystać z ubezpieczenia poprzednika możesz max 30dni od chwili kupna auta. Potem ubezpieczalnia przyśle ci przeliczoną składkę OC uwzględniając twoje zniżki/zwyżki. Jeśli nie będziesz chciał korzystać z tego ubezpieczyciela musisz wypowiedzieć umowę OC.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to wszystko prawda tylko :

ubezpieczyciel sprzedającego nie wie jakie masz zniżki,

ubezpieczyciel sprzedającego nie ma fizycznej możliwości zmuszenia Cię do przyjścia do oddziału swojej firmy i jak będziesz zawzięty to bedziesz jeździł do końca i nik nic Ci nie zrobi,

umowy kupna wozić nie trzeba, bo ubezpieczony jest pojazd a nie właściciel, pojazd identyfikowany jest przez nr VIN a nie nr rejestracyjny,

czasami wydział komunikacji czepia się o aneks potwierdzający zmiane właściciela pojazdu ale nie mają do tego podstawy - pojazd jest ubezpieczony w chwili wydania dowodu rejestracyjnego,

trzeba baaaaaardzo uważnie czytać (!) oświadczenia o prawie do zniżek które podpisujemy. W przypadku np Warty złożenie fałszywego oświadczenia równoznaczne jest z zastosowaniem klasy bonus malus 1 (60% zwyżki od składki podstawowej)!!!

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

zgadzam się z przedmówcą. Dorzucę tylko dwie drobne kwestie:

1. Zadzwoń albo przejdź się do obecnego ubezpieczyciela i dowiedz się czy polisa jest aktywna. Ostatnio mój znajomy zakupił furę i miał stłuczkę po 2 tygodniach. W papierach niby wszystko się zgadzało, a jak zadzwonił do zakładu ubezpieczeń się upewnić czy wszystko jest ok z jego OC, to się okazało, że handlarz od którego kupił furę wypowiedział polisę przy nabyciu fury od poprzedniego właściciela i polisa jest już nieważna. No i jest problem ze szkodą, bo on był sprawcą i nie miał ważnego OC jak się okazało.

 

2. Gdy kupujesz auto to masz 30 dni od daty transakcji żeby coś z tą polisą zrobić. Jednak jeżeli polisa kończy się wcześniej niżeli mija te 30 dni, to zadzwoń do zakładu ubezpieczeń i upewnij się, jakie zasady u nich panują co do terminów wypowiedzenia polisy w tej sytuacji. Przykładowo: ubezpieczenie do 10.02.2010, zakup auta 01.02.2010 -> w Hestii masz 30 dni na wypowiedzenie polisy, w PZU masz czas max do 09.02.2010 . Ustawa w tej kwestii jest nieprecyzyjna i są z tego tytułu problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.