Skocz do zawartości

Zgubiłem mały dowód co teraz??


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam ogromny problem sprowadziłem auto z niemeic i dzisiaj podczas rejestracji okazało sie że gdzies zgubiłem mały dowód.

 

Co mam teraz zrobic zalezy mi żeby jak najszybciej to załatwić.

 

Jestem załamany.

 

Mam tłumaczenie tego dowodu moze da ise jakos na to zarejestrowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze sie da nie mow po prostu ze miales swistek bracik tez nie pokazywal malego dowodu w celnym powiedzial ze nic takiego nie mial i tylko ten duzy dowod dał, nie pokazywal bo mial wbite w dowod przekroczenie granicy i musialby kare bulic za to ze nie oplacil akcyzy w czasie, tak ze sie nie przejmuj tylko wal scieme ze tylko takie dokumenty masz i nic wiecej
brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mogłem tak zrobic ale teraz to juz za pózno jak zobaczyli ze mam tłumaczenie tego małego dowodu.

Gdybym wczesniej się zkapował to bym tak mógł zrobić al e teraz to już chyba za póżno.

 

 

EDIT:

Napewno nie jesteś pierwszym, który zgubił taki dowód, pojedź do urzędu rejestrującego pojazdy i spytaj co w takim wypadku należy zrobić. Może ktoś kto go znajdzie odeśle do poprzedniego właściciela... w Niemczech :D

już mniej więcej wiem co trzeba zrobić. Bedzie duuużo załatwiania w urzedzie w Niemczech ale mam kogoś kto dobrze zna nieiecki i za mnie bedzie gadal hee. Mam tylko nadzieje ze to wszytko się jakoś szybko pozałatwia.

Edytowane przez qasdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz rejestrujesz auto czy na razie oddales papiery do celnego i skarbowki ? bo nie wiem na jakim jestes etapie odbierz normalnie papiery ze skarbowego i celnego pochowaj kopie malego dowodu i w wydziale komunikacji powiedz ze nie wiesz o co biega innych dokumentow nie dostales od niemca tylko jej daj reszte papierow a malego dowodu nie miales i musza zarejestrowac

 

 

 

druga sprawa obecnie sa takie przepisy ze NIE TRZEBA MIEC TLUMACZENIA DOKUMENTOW podczas rejestracji jesli masz 2 jezyczna umowe i nowy dowod rejestracyjny ja tak mialem tzn maly i duzy nie musialem miec tlumaczenia w wydziale komunikacji nie wymagaja tego chyba ze trafisz na jakiegos upierdliwca to moze wymagac jak grzecznie to zalatwisz to nie ma problemu

brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie gdyby to było z 5/6 godzin wczesniej .

 

Tak ja już odebrałem wszystkie papiery i byłem rejestrowac w wydziale komunikacji i tam babka oglądała moje papiery i powiedziała że tłumaczenie małego dowodu jest a samego dowodu nie ma. Gdybym wczesniej wiedział to bym zchował tłumaczenie i bym się zarzekał że nie dostałem małego dowodu i było by po sprawie a tak sam widzisz ze jest chyba za póżno.

 

Chyba ze nie tzreba rejestrowac w tym samym urzędzie komunikacji co się mieszka wtedy bym pojechał zarejestrowac gdzie indziej ale niestety chyba tak nie można.

 

 

Chmmmm pomysł bdb ale już chyba spalony w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz rejestrujesz auto czy na razie oddales papiery do celnego i skarbowki ? bo nie wiem na jakim jestes etapie odbierz normalnie papiery ze skarbowego i celnego pochowaj kopie malego dowodu i w wydziale komunikacji powiedz ze nie wiesz o co biega innych dokumentow nie dostales od niemca tylko jej daj reszte papierow a malego dowodu nie miales i musza zarejestrowac

 

 

 

druga sprawa obecnie sa takie przepisy ze NIE TRZEBA MIEC TLUMACZENIA DOKUMENTOW podczas rejestracji jesli masz 2 jezyczna umowe i nowy dowod rejestracyjny ja tak mialem tzn maly i duzy nie musialem miec tlumaczenia w wydziale komunikacji nie wymagaja tego chyba ze trafisz na jakiegos upierdliwca to moze wymagac jak grzecznie to zalatwisz to nie ma problemu

 

Nie przejdzie - oryginał mysi być. Nie znam przypadku aby urząd komunikacji zarejestrował auto bez oryginału dowodu rejestracyjnego w którym jest wbita pieczątka i data wyrejestrowania auta za granicą!

 

Skąd kolego bierzesz takie pomysły

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką samą sytuacje jak ty niestety ;/

bez tego nie przejdzie

ale poprosiłem mojego wujka żeby sie popytał co i jak no i wystawili mu tak jakby potwierdzenie że samochód był takjagby wyrejestrowany w niemczech no i to wystarczyło oczywiście bedziesz musiał go też przetłumaczyc !! z tym kwitkiem wszystko przeszło ;D tylko że może byc problem bo czepiali sie żebym osobiście po ten kwit z dowodem przyjechał 1200 km ale mój wujas jakoś to pochytał ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką samą sytuacje jak ty niestety ;/

bez tego nie przejdzie

ale poprosiłem mojego wujka żeby sie popytał co i jak no i wystawili mu tak jakby potwierdzenie że samochód był takjagby wyrejestrowany w niemczech no i to wystarczyło oczywiście bedziesz musiał go też przetłumaczyc !! z tym kwitkiem wszystko przeszło ;D tylko że może byc problem bo czepiali sie żebym osobiście po ten kwit z dowodem przyjechał 1200 km ale mój wujas jakoś to pochytał ;D

 

Napisz dokąłdniej jak to zrobiłes czyli co masz wujka w Niemczech i on poszedł do urzędu i jak to załatwił. Kurde jak by tak było to bys mi głowe uratował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest na bank !! przyjechałem do polski no i dałem papiery do tłumaczenia . Jak je odebrałem wszystko miałem przetłumaczone ale bracik jak odbierał to mi go gdzieś zgubił ;/ niestety no to pieknie myślałem że mi przejdzie bez tego miałem go przecież przetłumaczony ale qźwa nie dało rady w komunikacji nawet no i był proble ... dzwonie do wujka jaka jest sytuacja , no i mówił ze sie spyta ale może być cieżko mi powiedział !! pojechał do tego urzedu gdzie wcześniej mi auto pomagał załatwić wyrejestrować itp .. strasznie kręcili nosem tam podobno , a najgorsze jest to że musiałbym sie tam zjawić osobiście tak mu powiedzieli !! ale ich przekonał ze to prawie 1300 km i cieżko tak poprostu przyjechać do urzedu !! i wkońcu mu wydali kwitek na kartce A4 on mi go zeskanował i przysłał na maila a ja go tylko podpisałem !! w urzedzie baby w szoku były hehe że taki fajny zastepczy papierek dostałem i nie było żadnego problemu poźniej już !! chyba tak to mniej wiecej była hehe!! ..... nie wiem czasem czy ta pizda tłumaczka mi go nie zgubiła czasem bo bracik ni popatrzał czy mu wszystkie papiery oddała ale luz jakoś to załatwiłaem ... to tyle .... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jeszcze twój wujek poszedł tam gdzie wyrejestrowywał samochód poprzedni włąścciel czy tam gdzie odbierałes tablice?

 

i drugie pytanie czyli co on poszedł i powiedział jak sprawa wygląda że zgubiłes mały dowód i oni wystawili mu kwitek że auto jest wyrejestrowane.

A on musiał meic jakieś papiery auta czy jakis twój dowód czy coś takiego.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co postaram sie zeskanować gdzieś te papiery i ci je przedstawie zobaczysz co i jak jak one wyglądają ale napisze ci teraz co oni mniej wiecej napisali .....

Zaświadczenie

Do przedłożenia w polskim wydziale Komunikacji

"szanowny pan ......bla bla bla ;)

 

niniejszym potwierdzamy że przyjęliśmy dnia 19.11.2006 pana zgłoszenie o zagubieniu dowodu rejestracyjnego pojazdu (numer rejestracyjny), numer identyfikacyjny WBACG......itd, samochó osobowy BMW

Ponieważ pojazd został wycofany z niemieckiego rejestru, dlatego też nie możemy wystawić duplikatu tego dokumentu. to zaświadczenie zastępuje przedłożenie duplikatu.

Potwierdzamy dal wydziału Komunikacji w polsce ,że nie ma żadnych przeciwskazań, aby zarejestrować ten pojazd bez duplikatu dokumentu .

 

 

z poważaniem i takie tam pierdoły i pieczątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuje poprosił o duplikat ale poprostu już nie mogli mu wystawić wiec dostał zaświadczenie !! :lol: wszystko da sie załatwić :cool2: z tego co pamietam to wystarczyło dowód osobisty mu zeskanować !! Edytowane przez lopez987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz rejestrujesz auto czy na razie oddales papiery do celnego i skarbowki ? bo nie wiem na jakim jestes etapie odbierz normalnie papiery ze skarbowego i celnego pochowaj kopie malego dowodu i w wydziale komunikacji powiedz ze nie wiesz o co biega innych dokumentow nie dostales od niemca tylko jej daj reszte papierow a malego dowodu nie miales i musza zarejestrowac

 

 

 

druga sprawa obecnie sa takie przepisy ze NIE TRZEBA MIEC TLUMACZENIA DOKUMENTOW podczas rejestracji jesli masz 2 jezyczna umowe i nowy dowod rejestracyjny ja tak mialem tzn maly i duzy nie musialem miec tlumaczenia w wydziale komunikacji nie wymagaja tego chyba ze trafisz na jakiegos upierdliwca to moze wymagac jak grzecznie to zalatwisz to nie ma problemu

 

Nie przejdzie - oryginał mysi być. Nie znam przypadku aby urząd komunikacji zarejestrował auto bez oryginału dowodu rejestracyjnego w którym jest wbita pieczątka i data wyrejestrowania auta za granicą!

 

Skąd kolego bierzesz takie pomysły

:shock:

 

takie pomysly kolego biore z zycia bracik powiedzial ze nie dostal nic wiecej i papiery przeszly skarbowke i celny nie wiem jak w komunikacji bo jeszcze jezdzi na holenderskich blachach ale celnik tak radzil zeby nie pokazywac tego przy rejestracji jak jest wbita data przejazdu granicy wiec jak zarejestruje to znaczy ze sie da zobaczymy na dniach

brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz pozałatwiałem urząd cely i skarbowy wszytko juz pozałatwiałem tylko jaj juz chcałem rejestrowac to wyskoczył error hee.

 

Słuchaj czyli tak mam \lub ktos udac sie do tego urzędu gdzie wyrejestrowywał auto poprzedni własciciel i naswietlić sprawe i jeżeli nie będe mógł sam tam osobiści e być to mam dac dowód i a zreszta dam wsyztkie papiery na wszelki wypadek.

 

I oni wystawią zaświadczenie z którym bede juz mógł zarejestrowac auto.

Ile to trawało jeżeli pamiętasz i czy napewno to ten urząd.

 

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz rejestrujesz auto czy na razie oddales papiery do celnego i skarbowki ? bo nie wiem na jakim jestes etapie odbierz normalnie papiery ze skarbowego i celnego pochowaj kopie malego dowodu i w wydziale komunikacji powiedz ze nie wiesz o co biega innych dokumentow nie dostales od niemca tylko jej daj reszte papierow a malego dowodu nie miales i musza zarejestrowac

 

 

 

Druga sprawa obecnie sa takie przepisy ze NIE TRZEBA MIEC TLUMACZENIA DOKUMENTOW podczas rejestracji jesli masz 2 jezyczna umowe i nowy dowod rejestracyjny ja tak mialem tzn maly i duzy nie musialem miec tlumaczenia w wydziale komunikacji nie wymagaja tego chyba ze trafisz na jakiegos upierdliwca to moze wymagac jak grzecznie to zalatwisz to nie ma problemu

 

Nie przejdzie - oryginał mysi być. Nie znam przypadku aby urząd komunikacji zarejestrował auto bez oryginału dowodu rejestracyjnego w którym jest wbita pieczątka i data wyrejestrowania auta za granicą!

 

Skąd kolego bierzesz takie pomysły

:shock:

 

takie pomysly kolego biore z zycia bracik powiedzial ze nie dostal nic wiecej i papiery przeszly skarbowke i celny nie wiem jak w komunikacji bo jeszcze jezdzi na holenderskich blachach ale celnik tak radzil zeby nie pokazywac tego przy rejestracji jak jest wbita data przejazdu granicy wiec jak zarejestruje to znaczy ze sie da zobaczymy na dniach

 

Nie wyprzedzaj faktów w mówiąc "z życia" bo jeszcze nie zarejestrował!

Kolejna sprawa to taka że forum ma służyć pomocą innym tak aby ułatwić sprawę więc jeśli nie masz potwierdzonych faktów, a piszesz tylko po to aby pisać- to nie pisz wcale i nie wystawiaj innych na dodatkowe problemy i ośmieszenie.

 

:nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pomysly kolego biore z zycia bracik powiedzial ze nie dostal nic wiecej i papiery przeszly skarbowke i celny nie wiem jak w komunikacji bo jeszcze jezdzi na holenderskich blachach ale celnik tak radzil zeby nie pokazywac tego przy rejestracji jak jest wbita data przejazdu granicy wiec jak zarejestruje to znaczy ze sie da zobaczymy na dniach

To się brat zdziwi przy rejestracji. W grudniu 2007 r. wszedł nowy przepis na podstawie którego wymaga się teraz dwóch części dowodu rejestracyjnego jeśli kraj z którego sprowadzono auto wydaje dwuczęciowe dokumenty jak np. Holandia czy Niemcy.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy .

 

Niestety jeszcze nie załatwiłem tego zaświadczenia był ktoś w urzędzie komunikacji w Niemczech z moimi papierami ale nie dało rady załatwic.

Trzeba jechać tam gdzie się kupiło samochód :( i jeszcze muszę sie tam stawic osobiście.

 

Echhh ale cięzko to idzie i to tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety jeszcze nie załatwiłem tego zaświadczenia był ktoś w urzędzie komunikacji w Niemczech z moimi papierami ale nie dało rady załatwic.

Trzeba jechać tam gdzie się kupiło samochód :( i jeszcze muszę sie tam stawic osobiście.

 

Echhh ale cięzko to idzie i to tyle czasu.

 

Z mojego punktu widzenia to takie zaświadczenie nie wiele Ci pomoże. Niemiecki urząd nie prowadzi ewidencji pojazdów które zostały wymeldowane. Jedyne co może uda Ci sie załatwić to potwierdzenie iż pojazd był kiedyś zarejestrowany na terenie DE i to będzie wszystko.

 

Bez oryginałów dokumentów w Polskim urzedzie komunikacji nie zarejestrujesz pojazdu.

 

Byłaby to taka luka w prawie umożliwiająca rejestrowanie np. kradzionych pojazdów z Niemiec. Wystarczyłoby uzyskać zaświadczenie iż pojazd był kiedyś tam zarejestrowany w DE i udać się do wydziału komunikacji w Polsce z tym świstkiem i zarejestrować.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.