Skocz do zawartości

zdjecie założonego blosa w 318i lub is


Rekomendowane odpowiedzi

witam, zastanawiam sie nad nim, ale nijak nie mam pomyslu jak go wstawic, przeszkadza filtr powietrza, czyzby trzeba by wstawiac stozek??

Tak wiec jesli ktos dysponuje zdjeciem blosa w 1.8i to prosze o wrzucenie moze mnie to jakos natchnie :twisted2:

miało być bezawaryjne;]


http://i50.tinypic.com/2005nv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego będzie ciężko, mi w IS-e na wcisk wlazł gas (II) oczywiście na standartowy filtr

 

Jak zamontujesz bez antybuma i ciachniesz gume to powinno wejść

Słyszałem od kolesia że podobno da rade wstawić filtr od e30, jest krótszy co daje nam więcej miejsca

W najgorszym przypadku stożek

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego wstaw blosa pomiedzy filtr a przepustnice tniesz orginalna rurę 3 cm od uchwytu montażowego na korpusie przepływki (jesli oczywiście mówimy o 1.8i czyli siniku M40 ) wycinasz długość orginalnej rury prowadzącej powietrze odpowiadającą długości blosa ale spomniejszoną o 2 cm bo z każdej strony po 1 cm guma wchodzi na blosa.

 

musisz tak to zrobić aby wężyk który od spodu idzie do krokowego był juz za blosem pasuje to świetnie jest to najbardziej idealne miejsce do montażu

 

krótszy kawałek wkładasz do garnka z gorącą wodą i gotujesz guma zrobi się elastyczna i miękka wyciagasz i rękawiczkami gumowanymi aby sie nie poparzyć wciskasz na blosa z drugiej strony spokojnie wejdzie na satrym złączem na przepływke, drugi koniec robisz podobnie i juz zamontowany blosik

U mnie trwało to 40 min ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

troche odgrzeje temat, ale moze sie komus przyda informacja:

 

Długo zwlekalem, ale blosa jednak nie zalozylem. w koncu odwazylem sie wyrzucic filtr powietrza, wstawilem stozek, na benzynie szybciutko sie wkreca w obroty, na gazie tez jest lepiej, rowno pracuje, nie ma strzalow, generalnie lepiej niz oryginal, choc silnik jest nieco glosniejszy

miało być bezawaryjne;]


http://i50.tinypic.com/2005nv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja mam blosa w 1.8is fotke postaram sie wrzucic jak zrobie ..blosa mam pomiedzy przepustnica a przeplywka ledwo go tam upchalem.. narazie jestem na etapie testow nie wiem jak bedzie ze spalaniem ale po zalozeniu blosa mam powazny problem auto wiesza mi sie na obrotach ok 2tys i trzyma tak bez dodawania gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chccialem montowac blosa, ale w 1.8i jest na dolocie ciasno, narazie wywalilem filtr powietrza a wstawilem stozek, jezdze juz kilka miesiecy i chodzi lepiej niz na orginale, szybciej sie wkreca na obroty, nie gasnie na luzie przy 100km/h, lecz jedynie jest ciut glosnieszy, ale mi nie przeszkadza.

Chetnie zobacze zdjecie :)

miało być bezawaryjne;]


http://i50.tinypic.com/2005nv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie guma od dolotu byla mocno wygieta az pekla w jednym miejsci (zaklejone tasma izolacyjna jak widac na fotce) wsadzilem dzis blosa przed przeplywke i zalozylem stozek..chyba reduktor nie wyrabia bo powyzej 4tys slabo wchodzi na obroty. jaki powinien byc reduktor w 1.8is ja mam landi do 100KW przerobiony na wiekszy przeplyw blos duza sruba odkrecona o 3obr.

http://images41.fotosik.pl/69/b60e76ba54ca719em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.