Skocz do zawartości

Nieszczelna klima!~Gdzie szukac wycieku!


piotreki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie okazalo sie ze mam nieszczelna klimatyzacje :(

 

Podjechalem do mechanika i on wlal do ukladu jakis czynnik ktory mial wskazac miejsce wycieku w lampie UV

Pojezdzilem tydzien pojechalem na sprawdzenie ( klima caly czas dzialala, oczywiscie byla nabita na nowo) i mechanik nie wskazal miejsca wycieku, sprawdzal tylko pod maska rurki i weze ta lampa, powiedzial ze nic nie zauwazyl zeby gdzies wyciekal ow tajemniczy czynnik :(

 

i po 3 tyg od nabicia znow nie ma czynnika :( czyli klima nie dziala :(

On patrzyl tylko pod maska weze i inne rzeczy ( chlodnice klimy mialem wczesniej wymieniana na nowa wiec jest chyba okej !

 

Czy sa jeszcze jakies rurki,weze w srodku auta?? tzn schowane w jego wnetrzu gdzie moze dochodzic do przecieku ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układzie klimatyzacji masz dwie "chłodnice". Jedna to skraplacz druga parownik. Jedna znajduje się z przodu samochodu (rozumiem że tą wymieniłeś) i bardzo często ulega uszkodzeniu przez swoje usytuowanie.

Druga znajduje się we wnętrzu samochodu w komorze mieszalnika powietrza. Ta rzadko ulega uszkodzeniu ale i to się zdarza. Możesz spróbować ją zobaczyć przez miejsce w którym wkładasz filtr przeciwpyłkowy gdyż ten musi się znajdować przed parownikiem właśnie. Jeżeli w układ obiegu czynnika chłodniczego został dodany barwnik UV to w miejscach ucieczki gazu powinien też wypływać właśnie ten barwnik i to jego świecenie możesz zaobserwować w promieniach lampy UV. Niestety czasem takie szukanie miejsca wycieku jest niewystarczające i nie daje efektu, można wtedy spróbować jeszcze z elektronicznym detektorem gazu R134a. Poszukaj w swojej okolicy warsztatu który ma taki detektor i powolutku bez pośpiechu trzeba przejść tym detektorem po wszystkich rureczkach złączkach i elementach układu klimatyzacji. Niestety czasem to jedyne wyjście z sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kup sobie z allegro http://www.allegro.pl/item398931261_dlugopis_z_uv_3_in_1_zobacz_totalny_hit_.html

 

albo inną lampkę uv za grosze i sam poszukaj... mała lampka to wszędzie podejdziesz... powodzenia :cool2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo twój mechanik słabo szukał albo faktycznie wycieku nie ma pod maską. Dodam tylko, że większość nieszczelności znajdziesz pod maską, uszkodzenia parownika zdarzają sie rzadziej, więc może czeka cię rozbieranie konsoli wewnętrznej. Ja jednak bym upierał się przy tym żeby jeszcze raz nabić barwnikiem i dokładnie sprawdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.