Skocz do zawartości

BMW E39 MKIII - Problem z zanikającym dźwiękiem.


d3xt3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam od pewnego czasu taki problem (który szczególnie w polsce jest bardzo uciążliwy przez dziurawe drogi) kiedy wjadę na jezdni w jakaś nierówność wtedy zanika dźwięk i musze nacisnąć prawą gałkę aby nieświeciła się dioda i nacisnąć ponownie by znowu się zapaliła na navi MKIII i powraca dźwięk, ale u nas dołków co nie miara więc jest uciążliwe wciskanie tej gałki co chwila. Na forum wyczytałem, że miał ktoś już podobny problem ale w E38 okazało się, "że wiązka kabli dochodzących do radia jest uciskana przez zwinięty fragment jakiejś izolacji" może u mnie jest ten sam problem tylko jak się tam w bagażniku dostać do niego i które to jest radio z tych "blaszanych pudełek"? Zauwazyłem jeszcze w bagażniku "blaszane pudełko" z radiatorem, który się nagrzewa czy to jest wzmacniacz? Może w nim szukać winy trzeba? Bo dźwięk zanika nie tylko na radiu, ale i na CD jaki i TV.

 

z gory dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dobra znalazłem te "blaszane pudełko", które jest radyjkiem okazuje się, że nie jest to takie trudne jak było w E38 :) Do radyjka wchodzą takie kolorowe przewody gdy nimi poruszę wtedy zanika dźwięk czy ma ktoś na to radę co zrobić z tymi kolorowymi przewodami zeby nie zanikał dźwięk? Czy odlepienie tej izolacji, która jest nie wiem czemu lepiąca coś pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Mam dokładnie ten sam problem :cry2: zanika mi dzwięk na wszystkim.

Gdzie znalazłeś te kabelki to i ja pogmeram bo samochodu z taką ilością elektroniki to ja nie miałem :shock:

Nie żebym narzekał :twisted2:

 

Taka srebrna bez zadnych radiatorkow poziomo przylozona od razu przy swietle jest (lewym tylnym oczywiscie) :) Tam w ta skrzyneczke wchodzi kabel antenowy i dwa jakies dziwne i jest tez taki jakby wtyk komputerowy z kolorowymi kabelkami i to wlasnie on u mnie powoduje zaniki dzwieku, ale teraz mam kolejny problem dzwiek jest fajnie ale basu nie ma same soprany ;(

 

Moze ktos cos wie co z tymi kabelkami trzeba zrobic zeby gralo wszystko cacy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.