Skocz do zawartości

Problem z zamkiem pasażera


mihmih

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno przez nieuwagę rozładowałem akumulator i musiałem awaryjnie dostać się do wnętrza auta (klamka w górę, kluczyk do oporu).

Po tym zabiegu uszkodziłem zamek pasażera. Teraz nie mogę go zamknąć z centralnego. Otwiera bez problemu i zamyka inne drzwi. Jednak jedyna możliwość aby go zamknąć to z kabiny wciskając rygiel.

Próbowałem się dzisiaj dostać do mechanizmu ale nie ma tam za dużo miejsca i nawet nie wiem czego szukać.

Miał może ktoś podobny przypadek i wie od czego należy zacząć ?

Pozdrawiam

Było E-34 1988

Diamant Schwarz Metallisch


Zapraszam: http://www.aerograf.kalisz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierając drzwi zdejmij tapicerkę a następnie na boku drzwi powyżej zamka jest czarna zaślepka,to ją wyjmij i będziesz widział cięgno rygla które łączy się na tej wysokości z cięgnem idącym z wkładki zamka.

Mi udało się w tym miejscu ponownie zaczepić cięgna które wyskoczyły .Jedno zakończone jest otworem a drugie zagięte tak aby wejść w ten otwór i zabezpieczone plastikiem. Przy odrobinie szczęścia uda ci się to zrobić .Żeby lepiej dojrzeć cięgna zaświeć latarką w zaślepiony otwór i rusz ryglem w dół i górę oczywiście po wcześniejszym ręcznym zamknięciu zapadki zamka w drzwiach.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się !

Okazało się że cięgno nie spadło, tylko się lekko wygięło przez co już zamek nie działał jak powinien.

Wyjełem to cięgno, wyprostowałęm i włożyłem spowrotem (kilka prostych ruchów ale ze 2h gimnastyki było).

I tak na przyszłość jak otwieracie awaryjnie auto to:

NAJPIERW KLAMKA DO GóRY I DOPIERO KLUCZYK DO OPORU -powinien przekręcić się w miarę lekko. (ja szarpałem raz kluczyk raz klamka i wygiełem cięgno).

Pozdrawiam

Było E-34 1988

Diamant Schwarz Metallisch


Zapraszam: http://www.aerograf.kalisz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.