Skocz do zawartości

Wakacje w Hiszpanii, zna ktoś drogę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

No właśnie, czas lada moment zrealizować pomysł z marca i ruszyć 2450km do Barcelony. Planowana trasa przez Zilina, Bratyslava, Graz, Villach, nocleg w Pordenone, dalej Verona, Milan, Monaco, Marsylia i Barcelona. Może ktoś zna, przebył tę drogę? Zwłaszcza chodzi mi o odcinek od Wenecji (od okolic), trasę nad Lazurowym Wybrzeżem. Jaki panuje tam ruch, warunki na autostradach, zwłaszcza we Francji? Może ceny za autostrady, a nawet forma płatności. Czasem można się zgrzac jak nie wiem co, a z tyłu stoją i się nerwują :)

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej przez niemcy i francje? berlin-strassburg-lyon?

w austrii musisz kupic winiete na autobahn, we wloszech masz bramki, po polsce droga na slowacje gorsza niz na berlin. a niemcy przelatujesz jednym strzalem i za darmo, a na marsylie czy monako zawsze mozesz odbic albo wracajac zahaczyc. nie wiem jak we francji z hajłejami.

 

dam ci od razu rade: wyrusz z warszawy pozno wieczorem i wracaj tak zeby do polski wjechac takze np ok polnocy.

 

chodzi mi po glowie podobny pomysl jak tobie, aczkolwiek zastanawiam sie czy mi sie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś trzy lata temu zrobiłem podobną trasę do tej którą Ty planujesz, z tym ze nasza zakończyła się w Marsylii. Jeśli chodzi o trasę z Mediolanu poprzez Lazurowe Wybrzeże (bądź jak mawiają włosi na swój odcinek - Riwierę) musisz się uzbroić w dużo cierpliwości. My jechaliśmy tuż nad samym morzem, przez wioski i mało gdzie jechaliśmy szybciej jak 60km/h. Uwaga na motocylkowe patrole.

Podobnie jak zalew odradzam Ci jazdę przez Słowację i Austrię.

Nasza trasa wiodła przez Niemcy, koło Jezora Bodeńskiego, mały kawałek Austrii (drogą lokalną przez Bregenz) i dalej Szwajcaria (choć tu potrzebna jest winieta - 25 Euro - ale warto), przemknąć w dół tunelem St. Gothardo (http://www.gotthard-strassentunnel.ch/webseite_e/0e_frameseite.htm - warto), prosto na Mediolan i dalej w dół do Genui i już jesteś nad samym morzem.

Trasa może trochę dłuższa, ale za to jaka. :mrgreen:

http://img155.imageshack.us/img155/5220/bkptouring350x100avatarzt8.gif

_________________

http://images.spritmonitor.de/239085_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Obie trasy czyli tzw północna przez Niemcy-Francję jak i południowa (ja bym tu polecał jechać przez Czechy a nie Słowację) mają swoje wady i zalety. Jeśli planujesz jazdę latem nastaw się na wielki ruch na autostradach i wręcz kilometrowe korki z których nie uciekniesz na autostradzie. W Niemczech wiele odcinków jest remontowanych więc albo korki albo ograniczenia do 80-100 kmh, chyba najdroższe paliwo na stacjach przy bahnie, Francja ma płatne autostrady za odcinki, czyli bramki, możesz płacić gotówką, kartą płatniczą (w moim odczuciu szybsza forma niż gotówką, szczegolnie jak nie będziesz brał wydruku rachunku- maszyna zasysa kartę i po chwili oddaje i w sumie już bramka otwarta).

Z Wawy obecnie chyba najszybciej i najwygodniej dojedziesz do Cieszyna (całą drogę masz 2-pasmówkę; żeby dostać się do Strykowa na A2 też najpierw trzeba się pomęczyć na szosie). Austria i Włochy to też te same problemy co na innych autostradach- albo remonty albo korki bo duże natężenie ruchu....

Moje pytanie - co chcesz tam robić i czy na pewno chcesz jechać tam samochodem? Może lepiej samolot i wynajem auta na miejscu? Koszty mogą okazać się podobne lub wręcz niższe..... W zeszłym roku byłem w Portugalii i Francji, w sumie jakieś 8 tys km i choć lubię jeździć autem to drugi raz bym tego nie powtórzył :twisted2:

Poszukaj na stronie PZMotu średnich cen benzyny w Europie i dodaj kilkanaście eurocentów to będziesz miał orientacyjną cenę wachy na autostradzie. Ceny za przejazdy na autostradach policzy Ci dobrze chybana www.viamichelin.com, za Austrię winietka kosztuje 7,60 euro za tydzień albo ok 14 euro za miesięczną, w czechach też winietka (pamiętaj- nie kupuj winietki na Austrię w Polsce w PZMocie albo na granicy PL/CZ bo liczą jak za zboże!!!!!! , dostepne są na każdej stacji benzynowej w Austrii - czerwone oznaczenie Vignette ).

 

To tak na początek, jak masz pytania to wal tu śmiało.... odpowiem w razie możliwości... :cool2:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie przejechalem trase Polska - Hiszpania i schecia sie podziele informacjami.

 

Srednie cenny benzyny :

 

Niemcy : od 1,54 do 1,62 euro

Francja : od 1,57 do 1,60 euro

Hiszpania : od 1.26 do 1,38 euro

Monaco : od 1,47 do 1,6 euro

Wlochy . od 1,52 do 1,61 euro

 

Tak wiec wyjazd z Klodzka (woj.dolnoslaskie) przez Czechy (koszt winiety na miesiac 17 euro) do Niemiec , nastepnie Szwajcaria (winieta 25 euro na rok) Basel,Bern i dalej w kierunku na LYON -MONTPELLIER - Perpignan, za przejazd autostrada do samej granicy Hiszpanskiej zaplacilem wsumie 35 euro. Przejazd autostrada od granic do samej Barcelony to 37 euro.

 

Powrotna trasa wiodla przez Hiszpania - Francja - Monaco - Wlochy -Szwajcaria - Niemcy -Czechy - Polska. Tu cenny oplaty za autostrade troche sie zmienily.

Ludzie dziela sie na szczesliwych, i na tych którzy nie maja BMW.


http://img247.imageshack.us/img247/4272/jpg4bb8.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/2857/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po powrocie!!

Przyznaję, niezapomniane wrażenie z podróży, jednak prawie 2500km to spory dystans. W tamtą stronę trasa rozłożona na dwa dni, oba wyjazdy w nocy. Z Wawy i z Pordenone we Włoszech o północy. Wybraliśmy trasę przez Austrię, Włochy, Francję. Bardziej ze względów widokowych.

Powrót jednak już przez Francję, Włochy (Lyon). Wyszło o 200km mniej. Porażka w Niemczech, na ponad 700km tylko dwa hotele, oba zajęte z tygodniowym wyprzedzeniem... Także z Barcelony dojechaliśmy do Berlina i tu dopiero zjechaliśmy do jakiejś małej miejscowości i tu znaleźliśmy hotel (67E za 2osobowy pokój).

Miło było na miejscu stwierdzić, że w samej Hiszpanii jest mnóstwo samochodów z polską rejestracją...

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.