Skocz do zawartości

Problem ze sprzegłem


Ad1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na początku . Mam mianowicie taki dziwny problem posiadam BMW 325 TD 96r , w czasie jazdy gdy zmieniam biegi sprzęgło zostaje mi w podłodze muszę przyciągnąć je nogą spowrotem i tak kilka razy.Dzieje mi to sie coraz częsciej czy to bedzie wysprzeglik ?? czy cos bardziej powaznego moze juz ktos sie spotkal z takim problemem .

 

Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi .

318i e30 bylo

320i e30 bylo

325 tds jest

323i jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie pewnie tak jak pisze ventola, ale podepnę się pod temat może ktoś z kolegów doradzi, a mianowicie:

od samego początku gdy kupiłem auto miałem mieszane uczucia jesli chodzi o łatwość, lekkość zmiany biegów w moim e36. wszyscy mi mówili, że w bmw nie jest to idealne. zmieniłem płyn hamulcowy, odpowietrzyłem też wysprzęglik, wymieniłem oleum w skrzynce na oryg. mtf-lt2 zgodnie z lepą na skrzyni i nic. Zadnych wycieków z wysprzęglika, płynu hamulcowego nie ubywa, oleum stan. Właściwie żadnej widocznej poprawy. Biegi wchodzą różnie -czasami lżej, czasami muszę użyć siły. sprzęgło łapie w połowie skoku pedału. Sam już niewiem. Nie chcę pchać się w wymianę sprzęgła - wiadomo koszt - i potem okaże się, że to nic w zasadzie nie dało. Biegi nie wchodzą ze zgrzytem ale ciężko i ciasno generalnie. Szybka zmiana biegów nie wchodzi w grę bo trzeba sie na tym skupić -dziwne :roll: .

Może jestem przewrażliwiony, ale jeżdżąc w swoim życiu juz 7 autami swoimi i chyba z 50 innych marek i modeli to zmianę biegów w moim e36 mogę porównać tylko do malucha którego miałem 10 lat temu.

Podpowiedzcie co jeszcze mogę sprawdzić.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj to juz wogole mialem jazde ;-) wsiadam do furki wciskam sprzeglo wrzucam jedyneczke noga dalej na sprzegle czyli wcisniete w podloge po czym po chwili 3-5 sek samochod sam rusza :jawdrop: no doslownie oniemialem , i oczywiscie sprzeglo zostalo w podlodze po zdjeciu nogi szkok.... sprawdzalem mialem tak kilka razy. Dzis jade do mechanika bo tak to sie jezdzic nie da zobaczymy czy to bedzie wina wysprzeglika ...

318i e30 bylo

320i e30 bylo

325 tds jest

323i jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.