Skocz do zawartości

-40 stopni celsjusza co sie stało??


tomasz530d

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz w temacie napisałem termometr temperatury zewnetrznej wyswietla mi taką informacje -40 stopni.....gdy to sie stało ojciec uzytkował auto i wspomniał ze włączał klimke potem ją wyłaczył i komputer pokazał wspomniane -40 stopni + jakis komunikat ale nie potrafił go przytoczyć.Ja komunikatu nie widziałem bo go juz nie wyswietla ale te ekstremalne odczyty temperatury widnieją na wyswietlaczu w aucie nadal i sie nie zmieniają.Dodam ze klima działa....bez zarzutu.prosze o podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w szukajce moich postów z hasłem "termometr", "temperatura"... Opisałem jak sprawdzać, jak działa itp....

 

Pokrótce masz albo przerwany obwód (zaśniedziałe styki, przetarty lub przerwany kabel itp) termometru temperatury zewnętrznej, albo uszkodzony sam czujnik...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przednim zderzakiem, bardziej po stronie kierowcy jest czujnik, no i oczywiście złączka. Popsikaj WD40. Mi po odłączeniu czujnika i ponownym podłączeniu kalibrował się chyba cały dzień.

 

pozdr

Mariusz

 

Po stronie pasażera, a nie kierowcy... Przed P/P kołem jest dolna, boczna boczna osłona z wnęką i "klipsem" na czujnik... Poszukaj, podłączałem fotki do podobnego tematu...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo , najpierw rozległ sie gong ostrzegawczy , a później na wyświetlaczu - 40C

okazało się że czujnik temperatury zewnetrznej " zdechŁ"

kosztował mnie 115 zł ( nowy w ASO )

po wymianie musiałem odczekać , aż temp. doszła do rzeczywistej

u mnie zwiekszała sie ok. 0,5 stC na 1-2 minuty

thenygoos ładnie to opisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.