Skocz do zawartości

Dziwne zapalanie...E39 2,5 TDS z roku 1996


maciek802

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Przyjaciele!

Mam następujący problem. Gdy wsiadam do samochodu z zimnym silnikiem i przekręcam kluczyk pojawia się informacja na komputerze że rozgrzewają się świece żarowe. Gdy zgasnie komunikat i przekręce dalej kluczyk to musze długo czekać nim zapali a z rury wydobywają sie później tumany dymu.Inaczej sprawa się ma jeśli 3 razy odczekam na zgaśniecie komunikatu o świecech i przekręce przy 3 razie kluczyk do końca. Wówczas pali na dotyk a z rury nic się nie wydostaje. Pomyślałem że to świece ale gdy je wykręciłem można śmiało powiedzieć że wszytko jest OK. Co może być powodem dolegliwości mojego auta?

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoślątko juz wszystko powiedzialo.

Swieczka moze wykazywac dobre parametry moze stawiac dobry opor... mimo tego byc spalona lub w jakis sposob uszkodzona zuzyta na czesci dlugosci.

Wykrec, podepnij na chwilke do AKU zobacz czy czasy rozgrzewania sa takie same dla kazdej ze swiec. Jesli masz naprawde problem z paleniem (a 3x to na pewno masz duzyyy ;D) kup kpl i wymien. Wyjdzie Cie to strzelam 6x30 pln 180 za dobre swieczki ale gwarancja (jesli pompa sprawna i aku) ze zime przejezdzisz bez problemow.

Tyle ode mnie.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.