Skocz do zawartości

Uwaga na przejazdach kolejowych


<t>Czy na przejeździe STRZEŻONYM kontroluję czy nadjeżdża pociąg?</t>  

28 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.tvn24.pl/-1,1553131,wiadomosc.html - niestety na przejazdach kolejowych należy zachować szczególną ostrożność i to niezależnie od ich rodzaju. Inna stprawa to fatalne rozwiązania - np. budki drużnika ograniczające widoczność.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem śmigam sobie do pracy rowerkiem i przejeżdżam przez przejazd strzeżony.

Mam okazję niemal codziennie widziec jak ludzie ignorują sobie wjazd na tory. Szlaban otwarty to nawet bez zatrzymania i odwrócenia głowy czy nic nie jedzie :twisted:

Ja czuję respekt to przejzadów kolejowych i odwracam się kilka razy czy nic nie jedzie :hand:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odmiennym problemem są piesi i rowerzyści (tym dojeżdżaniem rowerkiem do pracy właśnie zainspirowałeś mnie do napisania tego ;) ) - otóż przecież duża częśc z nich zupełnie ignoruje nawet opuszczone zapory i beztrosko przechodzi omijając je.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od zawsze taki nawyk (chyba przejęty po ojcu, bo on też tak robi), że nawet na strzeżonym się rozglądam na jedną i drugą stronę, czy nie jedzie pociąg. Wiecie, dróżnicy to też ludzie i mogą im się przytrafić chwile słabości, gdy przysną, nie daj Bóg zemdleją itp. dlatego rozejrzenie się i zwrócenie większej uwagi nie zaszkodzi.
POLSKA TO JEDYNY KRAJ W KTÓRYM PREZYDENT MA SWOJĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogatki na przejeździe to też mechanizm, który może nagle ulec awarii,

obsługa przez dróżnika - mamy zawodny czynnik ludzki.

A ZASADA OGRANICZONEGO ZAUFANIA.

 

Zawsze niepokoja mnie ludzie ignoranci - taki jak spowoduje wypadek to zablokuje też ruch dla innych, narobi sobie i komus krzywdy.

Ja zawsze niezależnie od stopnia wyposażenia przejazdu zwalniam i sprawdzam pustość torowiska. Inną sprawą jest fakt, że w 80% mamy beznadziejne, lub prawie beznadziejne przejazdy, przez które się przejeżdża jak po leżących schodach.

 

A tak z własnego podróżowania - ponad rok temu wracałem do Krakowa od rodziców - z lubelskiego, trasą (droga kr. nr 77 i 79) przez Sandomierz, moim renaut R19 (już go nie mam).

Podpiąłem się w Sandomierzu pod lagunę na poznańskiej rejestracji, przez chwile razem bujaliśmy jakieś 100-120kmh, ale gościa widocznie wkurzało moje auto jadące równo z nim, więc podciągnął najpierw do 130, potem min. pomad 140. Przed Połańcem jest niemiły przejazd tylko z oznaczeniem znakiem "stop". Ja odpuściłem i wyhamowałem aby spokojnie przetoczyć się po nim, ale ten idiota przeleciał z predkością ok. 140kmh ! Lekko zszokował mnie widok, jak mu wysoko tyłem podbiło na przejeździe, a potem jak opadł to zaiskrzył - myślałem, że zawieszenie rozwali, ale nawet nie zwolnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.