Skocz do zawartości

Wyjęcie foteli z E39 ,czy zapali się błąd na desce?


czarnyleszek

Rekomendowane odpowiedzi

Chiałbym wyjąć oba przednie fotele z auta ,w związku z powyższym mam pytanie jak do tego się zabrać (fotele manualne) , co odkręcić którą listwę (maskownicę )zdjąć i czy rozłączenie kabli od pasów spowoduje wyświetlenie błędu na desce o ile nie będę do momentu ich ponownego włożenia wkładał kluczyka do stacyjki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to akku. Druga to, że nie trzeba żadnej maskownicy zdejmować. Musisz odłączyć stalową linkę or samoczynnej (automatycznej to za dużo powiedziane :mrgreen:) regulacji pasów. Ona jest zapięta na taką patentową :norty: blaszkę do otworu przy szkielecie fotela (podnieś fotel na maksa i przesuń go do przodu, zanurkuj za oparcie i pod spód po zewnętrznej stronie, tj. bliżej drzwi to zobaczysz). Odpinasz tą blaszkę. Potem nurkujesz od przodu pod fotel i odpinasz duuużą wtykę od napinaczy/maty, jednak nie na zasadzie ciągnięcia tylko musisz podważyć taki patentowy :norty: plastik (działa na zasadzie dźwigni). Jak już fotel masz uwolniony od kabelków i linek bierzesz odpowiedni torx (gwiazdka) i odkręcasz śruby mocujące szyny fotela do podłogi (4 na każdy fotel). Jak już uwolnisz fotel to musisz odkręcić mocowanie pasa, ale dostęp masz dopiero jak odkręcisz fotel zewnętrzną stroną do góry. Opis myślę klarowny, jakbyś miał jakieś pytania to służę pomocą.

Wymieniałem napinacze i to całkiem niedawno, stąd wiem.

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.