Skocz do zawartości

320d rozrząd


eclipse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem dziwne dźwięki i co się okazuje słychać je przy kole pasowym wału silnika tak jakby pod deklem silnika pod kołem. Sprawdzając na ETK budowę silnika to tam właśnie idzie łańcuch rozrządu no i oczywiście napinacz. Dźwięk jest taki jak np. zużyte rolki paska klinowego. Jednaka nie są to rolki a coś w silniku. Podejrzewam, że może to być napinacz łańcucha. I stąd moje pytanie czy ten napinacz się wymienia czy jest on tak jak łańcuch dożywotnio razem z silnikiem. Czy może ktoś z Was posiadaczy e46 320d 136 KM miał bądź zauważył u siebie takie objawy? Po za tym silnik elegancko pracuje i na wolnych obrotach na postoju tego dźwięku (żegolenia) nie słychać. Jedynie podczas jazdy tak powyżej 1500 obr/min. Nie są to też dźwięki z turbiny turbina pracuje ładnie i wydaje mi się, że wszystko z nią ok.

Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny bo bardzo męczy ten dźwięk. Mam zamiar to rozebrać, z kuplem – mechanikiem, ale na razie nie ma czasu na to.

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie miałem takiego problemu, ale machanik mówił mi, że napinacz się wymienia, częsciej niż sam łańcuch. Także możliwe, żę właśnie napinacz ci padł. On nie powinien się tak od razu rozlecieć, ale tak jak piszesz wydaje róźne dziwne odgłosy. A jaki u ciebie wydaje dzwięk?
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk trudno opisać słowami ale jak pisałem wcześniej jest to takie metaliczne chrobotanie (żegolenie) jakby łańcuch nie był dostatecznie naciągnięty i ocierał się o płozy prowadzące. Nie jest to bardzo głośne ale wkurza. Rolki paska wykluczyłem gdyż po ściągnięciu paska one się nie kręcą a dźwięk ten jest nadal. Kumpel - mechanik założył słuchawki coś jak lekarski stetoskop i nasłuchiwał jak silnik chwilę chodził gdy pasek był ściągnięty z rolek i kół prowadzących i najbardziej słychać było właśnie pod deklem koła od wału głównego w silniku. Za jakiś czas myślę to z nim rozebrać, przy okazji zajrzeć na panewki i zobaczyć co to tak grzechocze.
BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.