Skocz do zawartości

e46 zmiana głosników ??


musko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum , mam takie pytanie poniewaz jestem od niedawna posiadaczem bmw e46 330d touring chciałem zmienic głosniki w bagarzniku ale po rozebranu tapicerki wystapił problem bo głosniki sa 2 ohm a ja mam helix 4ohm, po rozebranu przednich drzwi okazało sie ze 16,5 tez 2 ohm a ten sredni 8ohm i co dalej proponujecie .chciał bym zostawic oryginalne radio cd (blaupunkt).gdzie jest oryginalny wzmacniacz umieszczony. jestem poczatkujacym w audio. co proponujecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia nie uszkodzisz, dasz mu wieksze obciazenie, gorzej jesli dal bys mniejsze, podlacz sobie na sucho bez montazu w obudowie, posluchaj czy bedzie odpowiadalo, przeciez nie bedziesz chyba sluchaj na pelnej regulacji, (karetki nie uslyszysz jak bedzie jechac) a przyjemnosc z dzwieku bedzie, pamietaj ze inaczej bedzie gralo jak zamontujesz w plastiki, nie znacznie ale bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie myle wzmacniacz był tylko w zestawie z Harman Kardon,a znajdował sie w bagażniku,w podłodze pomiedzy siedzeniem a kołem zapasowym,jest tam taki fajny odchylany schowek na przemyt :roll2: Edytowane przez gizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jak sie nie myle wzmacniacz był tylko w zestawie z Harman Kardon,a znajdował sie w bagażniku,w podłodze pomiedzy siedzeniem a kołem zapasowym,jest tam taki fajny odchylany schowek na przemyt :roll2:

każdy ma taki schowek ? aż muszę sprawdzić w swoim

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=EP51&mospid=47676&hg=65&fg=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

 

Znajomy kupił ostatnio Volvo c70 z seryjnym nagłośnieniem(10 glosnikow + wzmacniacz). Po posłuchaniu muzyki u niego i u siebie czuje wielki niedosyt. Zastawiam się nad wymianą głośników i wstawieniu wzmacniacza. Jednak posiadam dużą nawigację, zmieniarkę itp. Nie mam pojęcia czy do takiego zestawu da się podpiąć wzmacniacz, lub ew czy warto. W przypadku braku możliwości podłączenia wzmacniacza, warto wymieniać same głośniki czy też nic to nie da?

 

A może szukać gdzieś w Niemczech oryginalnego nagłośnienia z wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosniki 160mm , + panele bo w oryginale są 130mm , wygłuszenie drzwi i wzmacniacz , inaczej szkoda kasy , widze że na extreme car audio jest zestaw lajtowy za 2500zł więc to minimum z wykonaniem , chyba że chcesz sam , miałem wczesniej Audi , tam to grału , tu słuchać mi się nie chce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam będę robił :lol: :lol: jakie głośniki są w słupkach drzwi? Oraz jakie są w tylnej półce? Swoja drogą wątpię żeby za 2500zl dało się coś zrobić w ECA choćby z uwagi na fakt że trzeba będzie przerabiać boczki w drzwiach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak , oni za samą cene sprzetu tego nie zamontują , mają nawet na ulotce takie zestawy

%5B236%3A480%5Dhttp%3A//img142.imageshack.us/img142/4324/ulotkapoprawionakrzyweez7.jpg[/

ja nie mam czasu na to ale chciałem zrobić rok temu i mogłem tylko wstrzymywało mnie to że chciałem zmiany auta , teraz widzę że nie warto przynajmniej jeszcze rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w moim bmw sa 16cm srednica przud i tył na 100% bo sam rozbierałem i zblokowało mnie to ze oryginał jest 2ohm. Mam takie pytanie kupywał ktos do seryjnego radia taki przetwornik ktury sie wpina pod wejcie na zmieniarke i masz wyjscie na czincz ,ciekawe czy to zdaje egzamin ,znalazłem takie dwie aukcjie jedna za 150zł a druga za 250zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam podpiołem te helixy pod fabryczny wzmacniacz i lipa czeszczały okazało sie ze jest wzmacniacz fabryczny w touringu znajduje sie w bagarzniku po lewej stronie, dokupiłem dodatkowy wzmacniacz MAGNATA 4 kanałowy sygnał do wzmacniacza pusciłem przez przetwornik liniowy z przewodów od fabrycznych głosników troche lepiej ale dalej kicha (brak bassu) dowiedziałem sie ze helix db 62.1 sa bardzo słabe jesli chodzi o bass , sprzedałem chelixy i co teraz kupic z 16,5cm zeby dobrze zagrało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze będzie kicha jak nie zmodyfikujesz wszystkiego , ja całkowicie zmodyfikowałem audio w moim kombi tylko radio fabryczne zostało ale niedługo zostanie podpiety do niego procesor i druga jednostka wtedy juz nie będzie mi się chciało w domu muzy słuchać :mrgreen: bez woofera zabudowanego w boczku czy w kole zapasowym nic nie zrobisz , ja za moje przednie DLS'y 160mm zapłaciłem 800zł i wiesz co lepiej ale i tak kicha , jedyna rada to procesor dżwieku / niekoniecznie / + druga jednostka sterująca / też niekoniecznie ale... / np z bazą w schowku a panelem w schowku na okulary i wooferek , wtedy osiagnież maximum szczęścia w audio - fakt , to kosztuje kilka tyś zł np np Alpine 9884 ew lepsze Kenwood KDC-W8534 - do tych z czasem procesor wskazany - oczywiście wszystko przy sprzedaży auta sie wyciaga - to wersja hardcore to ostatnie ale gwarantuje , nie będziesz chciał wyjśc z auta po takim zestawieniu audio :twisted2:

Najlepsze głosniki do naszych autek 160mm to DLS RS6 oraz Morel Pulse 6 - w to zainwestuj , jak masz dziury za głośnikami to śmiało wyzsze modele DLS i maty Dynamat Extreme , ja nie wygłuszałem drzwi bo DLS'y są płytkie i weszły idealnie w przeciwnym razie wycięcie blachy za głosnikiem i wygłuszenie - u mnie teraz bas jest ma 1/2 a wysokie na 3/4 na radiu fabrycznym bo za dużo basu , ale czystego basu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedę zmieniał poprzedniej odpowiedzi bo za duża lektura by wyszła

tu masz bdb zgranie

---------------------------------------------------------------------------

wzmacniacz ESX z serii Signum SX 5800 pięciokanałowy 4x75 W RMS (4Ohm) + 1x 200W RMS (4Ohm) Kosztuje niewiele1100zł Brutto Do tego suba

Do tego głośniki Przód ESX Signum Elite SE-6.2C (system odseparowany 165mm) 440zł

Tył ESX Signum Elite SE 62C (głośniki koaksjalne) 230zł

Subwoofer RockfordFosgate P2D410 (dwu cewkowy 2x4Ohm, spiąć na 2 Ohm ) podajesz 300W RMS na głośnik który ma 250W smiga cudownie, dynamiczny, doskonałe brzmienie 550zł

Kondensator Macrom 1F 370zł lub Crunch 1F 290zł

To jest sprzęt dobrze dobrany bez naciągania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.