Skocz do zawartości

330d Gwizdanie przy "pewnych obrotach" C.D.


maciek1024

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wróciłem z trasy i mam więcej informacji na temat zaistniałego problemu w moim autku,

 

poruszałem ten problem już kilka miesięcy temu,

 

na codzień poruszam się z prędkościami do 100km/h lub szybkie przyspieszenie do 140-150 i potem spokojnie (miasto :-)

 

natomiast na trasie problem jest bardzo uciążliwy...

 

mianowicie przy jechaniu autostradą tak do 80km/h jest OK, po przekroczeniu 100km/h już bardzo słychać gwizdanie !!!

jadę sobie przyspieszam z 80 do 100,120km puszczam delikatnie gaz (prędkość obrotowa silnika wyrównuje się z wałem napędzającym) i słychać świst, nieraz bardzo głośny,

 

kiedy puszczę gaz całkiem (to koła napędzają silnik) jest cisza...

 

i tak ciągle niezależnie od obrotów silnika oraz biegu na jakim jadę, dźwięk dobiega z okolic dyfra, tak mi się wydaje !

 

Jedno jest pewne, dźwięk pojawia się w momencie wyrównanej prędkości obrotowej silnika z dyfrem ! (silnik nie napędza dyfra, a dyfer nie przenosi siły pędy na silnik)

 

co to może być !?

 

ps. z innego wątku wynika iż najprawdopodobniej mam do wymiany przegub monokinetyczny przy dyferencjale,.... czy on może tak gwizdać ???

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam E46 automat i sprawa podobno gdy jade sobie tak 100km/h i pedał gazu jest na tyle zeby sobie tylko autko "kulało" to mi buczy coś z tyłu ale kiedy zas odejmne gazu bądz przyspiesze to wszystko znika i jest OK ciekawe co to moze byc :( moze to samo?

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam E46 automat i sprawa podobno gdy jade sobie tak 100km/h i pedał gazu jest na tyle zeby sobie tylko autko "kulało" to mi buczy coś z tyłu ale kiedy zas odejmne gazu bądz przyspiesze to wszystko znika i jest OK ciekawe co to moze byc :( moze to samo?

 

efekt identyczny....

 

PROSZĘ O POMOC KOGOŚ, KTO SIĘ NA TYM ZNA :-)

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu, przy pewnej prędkości gdy chcę energicznie przyspieszyć to za syczy lub jak kto woli zagwizda przez jakieś 3 sekundy i potem spokój. Dodam jeszcze, że nie zawsze tak się dzieje. Nie wiem co to może być. Proszę o pomoc.[/i]
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu, przy pewnej prędkości gdy chcę energicznie przyspieszyć to za syczy lub jak kto woli zagwizda przez jakieś 3 sekundy i potem spokój. Dodam jeszcze, że nie zawsze tak się dzieje. Nie wiem co to może być. Proszę o pomoc.[/i]

 

myślę, że to nie to samo !

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam.

odświeżę temat ale mam identycznie tzn do 100 km/h wszystko ok, potem podczas przyśpieszania też jest cisza, ale jak puszczę pedał gazu lub jadą z górki i silnik nie napędza wału to pojawia sie gwizdanie, i jeżeli szybko popuszczę gaz to ustaje a jak nie to sobie miło gwizda.

moje pytanie czy ktoś już doszedł czy to na pewno dyfer czy coś inego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Mam podobny problem jak opisany powyżej, słychać "gwizdanie" jak delikatnie puszę gaz w przedziale prędkość 100-120. Czy sobie ktoś sobie poradził z tym problemem? Czy przyczyną może być zużyty olej w moście albo skrzyni? Auto to 330d M57 2001 skrzynia manualna przebieg 180 000. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.