Skocz do zawartości

Chip do E65 730D


850

Rekomendowane odpowiedzi

witam przgladałem na ebay gotowe zestawy Chipow... do E65 730D i ceny wachaja sie od 300zł do 1000zł czy ktos zwas może uzywał coś takiego...http://cgi.ebay.pl/BMW-E65-730d-E60-525d-530d-30PS-50NM-Chiptuning-tuning_W0QQitemZ370039595626QQihZ024QQcategoryZ40183QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem... bardzo bym prosił o fachowe opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... to nie jest żadne chip tuning...

 

prawdziwy chip tuning... możesz zrobić w Vtg albo np.. w Diagtroniku albo w Mastersie w Warszawie...

 

Program musi byc napisane specjalnie dla danego auta itp...

 

takie coś jak pokazuesz nie wiem czy odważyłbym się włozyc do corsy TD

 

jak chcesz mieć virusa to zrób to porządnie... bo inaczej potem jak zacznie Ci się coś sypać to nie bedziesz wiedziałgdzie szukac

 

PS... koszt przedsiewziecia ok 2000zł ... w góre

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to założyć, to dokup sobie do zestawu:

- nowe turbo,

- nowe wtryski (komplet, lub 2 komplety 'na zapas'),

- przepływomierz,

- filtr cząstek jeśli masz u siebie,

- pare pomniejszych elementów.

 

Lub po prostu kup sobie szybsze auto. 730d nie jest modelem do ścigania się, tylko do spokojnej w miarę dynamicznej jazdy. Zabijanie motoru tuningiem IMO mija sie z celem - koszty naprawy silnika zniszczonego przez podniesioną tuningowo moc będą ogromne.

 

745d lub 760i bierzesz i tuningu nie potrzebujesz, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się ze swoim pytaniem. Na YouTubie jest filmik jak to 730d zamyka szafę (260km/h) i bardzo sprawnie mu to wychodzi. Moje pyt. brzmi: czy diesel jest fabrycznie ograniczony do 235 a tam jest zdjęty kaganiec? Nie żebym chciał, czy potrzebował jeżdzić tak szybko, ale czysto informacyjnie. Dodam, że tamto auto nie było wzmacniane przynajmniej tak wynika z opisu. Posiadam 730d i też rozważam jakiś programik :norty: Podaję link jak ktoś ma ochotę popatrzeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie BMW powinno być w serii zblokowane do 250km/h

(nie wiem jak tam jest z dieslem )

ale wiem że w pełni seryjnymi BMW wychylałem licznik grubo ponad 250km/h

nie jestem przekonany co do tego ile jechałem bo zapewne przy tylu licznik dość dobrze mnie oszukiwał

(w ramach formalności było to na zamkniętym odcinku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że są blokowane na 250 ale jak jest z predkościa maksymalna dla 730d. Producent podaje 235 a tu są dane na 260. Hmm prawdopodobnie ze zmianami, albo zdjety kaganiec. Czy to możliwe jednak żeby pojechal tyle tylko bez blokady? Mam na myśli bez ingerencji w silnik. Sprawdzę przy najbliższej okazji. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent podaje ze maks to 235, to na tyle pozwala silnik. Ograniczenia BMW naklada na 250km/h.

 

Są różni dziwni ludzie, którzy ładują chipa np. 300hp na 3 litrowy silnik. Wówczas na pewno można jechać trochę szybciej niż podaje producent, ale niestety nie za długo bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie, który zamieściłem jest info o fabrycznej mocy i momencie obrotowym. Auto przyspiesza w 8s- prawdzałem jak jedzie. Mógłby również nie podać prawdy, że silnik był modyfikowany, ale tego się nie dowiemy. Tak czy inaczej to fajna prędkośc jak na takie auto z tym motorkiem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam nadzieje ze wybili ci z glowy zamiar kupowania chipa na allegro kupilem kiedys taki chip wydalem 800zl i autko wogole na nim nie zagrało a koleś ktory mi go sprzedal(ponoc konkretna firma w Poznaniu) wyparła sie i powiedzieli mi ze to nie mozliwe i auto musi na nim chodzic bez zazutu(a tak sie nie stalo)i wydalem pieniazki na cos co mi lezy na półce :evil: jezeli chcesz sobie dodac konikow to jedz do konkretnej firmy ktora wie jak sie do tego zabrac koszt okolo 2000zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.