Skocz do zawartości

Czy felga od E60 będzie pasować do E39 ? Ewentualne różnice?


winiacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie. jestem na kupnie felg do swojej buni 16" albo 17" ponieważ mam 15". Mam problem z tym bo jedni piszą, że pasują felgi od E60 drudzy, że nie pasują a jeszcze inni, że po drobnych modyfikacjach. Jak jest w rzeczywistości, jakie ewentualnie modyfikacje wchodzą w grę?

 

Jeszcze jedno pytanie dodatkowe: Czym się różnią felgi od BMW serii 3 od 5 ??

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleszka ma w E39 założone fele od E60. Pasują. Auto wygląda luksio. Nie mam tylko pewności czy nie musiał dokładać pierścieni na czop piasty.

 

No i właśnie to bym chciał wiedzieć bo raczej nie mam zamiaru bawić się w jakieś czopy czy inne ustrojstwa. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał założyć pierścienie centrujące bo inaczej będą bicia na kierownicy w czasie jazdy.

nie założyć tylko fele z e60 mają otwór na piastę 72,1mm a e39 ma 74mm więc cza dać do felgi do przetoczenia lub rozwiercenia

ale dużo osób tak robi a zakłady specjalizujące się w regeneracji felg zrobią to bez problemów a po za tym ET jest taki sam (przeważnie)

 

byli kiedyś na forum fachowcy co zamiast toczyć robili to szkrobakami i papierem ściernym ale żeby było dokładnie to cza toczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał założyć pierścienie centrujące bo inaczej będą bicia na kierownicy w czasie jazdy.

nie założyć tylko fele z e60 mają otwór na piastę 72,1mm a e39 ma 74mm więc cza dać do felgi do przetoczenia lub rozwiercenia

ale dużo osób tak robi a zakłady specjalizujące się w regeneracji felg zrobią to bez problemów a po za tym ET jest taki sam (przeważnie)

 

byli kiedyś na forum fachowcy co zamiast toczyć robili to szkrobakami i papierem ściernym ale żeby było dokładnie to cza toczyć

 

Dokładnie potwierdzam. Już sie dowiedziałęm bo dzwoniłem do tego znajomego i się podpytałem. Roztaczał otwory bo E60 ma mniejszą srednicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie śmigaj do dobrego tokarza i na bank zrobi że będzie gitarowo. Nie raz jeżdziłem BMW kumpla na właśnie felgach zE60 i zero jakiego kolwiek trzęsienia czy trzepania ani podczas dużych prędkości ani przy hamowaniu. Więc problemu nie bedziesz miał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi. A jak to się ma jeszcze do felg z E46 bo tego również jest sporo i jeśli to była by kwestia także przetoczenia to i taką możliwość brałbym pod uwagę.

niestety cza by i przetoczyć i dołożyć dystany bo e46 ma ET około 45 a my w piątkach około 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osadzeniem felgi czyli ET. Szczegołowe wymiary i masy felg z podziałem na modele BMW http://felgenkatalog.auto-treff.com/.

Wybór felg na rynku jest duży, szukaj konkretnych dla swego auta, bez dystansow, przetoczenia itp, itd.

 

No właśnie powiem Ci że nie do końca jest tak łatwo z tego co patrze a już chwilkę to trwa i to nie tylko w Polsce szukam, a właściwie to w Polsce mało :norty:

 

Potrzebuje prostych felg takich właśnie jakich najwięcej jest E60 orginalnych.

W E39 w orginale najczęściej spotyka się szprychowe felgi, a ja niestety za nimi nie przepadam.

Aaa i powiem Ci że tak stronka bardzo fajna :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze Ci sie podoba :cool2:

http://www.allegro.pl/item364815694_bmw_e39_felgi_17_w_bdb_stanie_z_oponami.html może takie? oryginalne Styling 81, opony Dunlop 235/45/17 widac, że bierznik dobry. Jesli jestes zainteresowany napisz do niego, niech poda date produkcji opon ( w kolku 3 lub 4 cyfry np 127 - 12 tydzien 1997r, 1207 to 12 tydzien 2007r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.