Skocz do zawartości

pomysl na zrodlo dzieku E46/adapter AUX


sampek

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinuje na rozne sposoby jakby tu rozwiazac problem ze zrodlem muzyki w aucie w w obecjnej chwili jedna plyta audio (czytnik za ekranem 16:9) to troche malo na trasy.

 

Rozpatruje rozne pomysly:

- uzywana zmieniarka cd bmw ... koszt niemaly nawet za uzywke a rozwiaznie nie udelane bo trzeba duzo tych plyt nagrywac ...

 

- zmieniarka cd-mp3 jakis alpine czy sony z adapterem do bmw (widzialem na aukcjach za ok. 500-600zl), juz lepiej z uzytecznoscia no ale dalej pewnie problem z zarzadzaniem, brak tagow itd

 

- system z wejsciem na ipoda - musial bym kupowac i interfajs i ipoda ... chociaz (z tego co czytalem ) calkiem niezla obsluga z poziomu auta, wykorzystanie tagow na monitorze auta itd kusi. nie mialem nigdy prawdziwego ipoda i nie zamierzalem miec. Wiec moze nie jestem super w temacie ale z tego co sie orientuje jest niezla kiszka z wgrywaniem mp3 na niego tzn nie mozna od tak sobie uzywac go jako dysk wymienny i przenosic mp3 rozne z dysku na niego tykko jakos jego soft itd ..\

 

- transmiter fm .... problematyczn jakosc (choc nie wymagam wiele jakso ze zadnego sprzetu pozadnego w aucie przeciez nie mam), tanie ale reszta to wady choc zalezy troche od modelu jeszcze no ale ja wyzej odpuszczam ze wzgledu na jakosc

 

- rozwiazanie chyba najtansze w stosunku do tego co mozna uzyskac. Adaptem z wyprowadzeniem wyjsca aux. Cos takiego znalazlem http://allegro.pl/item363938028_bmw_aux_adapter_e39_e46_x5_x3_z4_interface_na_mp3.html .

i do tego na przyklad mp3 z telefonu.

Wada brak sterowania z auta (tzn z kierownicy, po co za roznica czy klikne next na telefonie zamontowanym czy na konsoli srodkowej przy monitorze).

 

I ogolnie pytanie czy ktos stosuje taki adapter aux? I prosba o podpowiedzi i sugestie odnosnie jakis mozliwych problemow o ktorych sam nie pomysalem.

pozdrawiam

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz TELEFON SONY ERICSSON :norty: to kilka miechow bawilem sie transmiterem podpinanym bezpisrednio do telefonu. Taka mala przedlozka komorki. Zadnych kabli ZERO. ustawiasz sobie fale na radyju i sluchasz muzy nagranej na telefonie. Fajna sprawa i wcale niedroga chyba 75zl za nowke.
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz TELEFON SONY ERICSSON :norty: to kilka miechow bawilem sie transmiterem podpinanym bezpisrednio do telefonu. Taka mala przedlozka komorki. Zadnych kabli ZERO. ustawiasz sobie fale na radyju i sluchasz muzy nagranej na telefonie. Fajna sprawa i wcale niedroga chyba 75zl za nowke.

 

hmm czyli cos takiego ...

http://allegro.pl/item367688213_nowy_transmiter_sony_ericsson_mmr_70_mmr70_gdansk.html

 

jak wyglada ustawieni czestotliwosci nadawania? jest jedna okreslona? mozna wybrac dowolnie/z paru zadanych ?

 

jakos jak dobra stacja radiowa czy jednak gorzej?

Edytowane przez sampek

pozdrawiam

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje na rozne sposoby jakby tu rozwiazac problem ze zrodlem muzyki w aucie w w obecjnej chwili jedna plyta audio (czytnik za ekranem 16:9) to troche malo na trasy.

 

Rozpatruje rozne pomysly:

- uzywana zmieniarka cd bmw ... koszt niemaly nawet za uzywke a rozwiaznie nie udelane bo trzeba duzo tych plyt nagrywac ...

 

- zmieniarka cd-mp3 jakis alpine czy sony z adapterem do bmw (widzialem na aukcjach za ok. 500-600zl), juz lepiej z uzytecznoscia no ale dalej pewnie problem z zarzadzaniem, brak tagow itd

 

- system z wejsciem na ipoda - musial bym kupowac i interfajs i ipoda ... chociaz (z tego co czytalem ) calkiem niezla obsluga z poziomu auta, wykorzystanie tagow na monitorze auta itd kusi. nie mialem nigdy prawdziwego ipoda i nie zamierzalem miec. Wiec moze nie jestem super w temacie ale z tego co sie orientuje jest niezla kiszka z wgrywaniem mp3 na niego tzn nie mozna od tak sobie uzywac go jako dysk wymienny i przenosic mp3 rozne z dysku na niego tykko jakos jego soft itd ..\

 

- transmiter fm .... problematyczn jakosc (choc nie wymagam wiele jakso ze zadnego sprzetu pozadnego w aucie przeciez nie mam), tanie ale reszta to wady choc zalezy troche od modelu jeszcze no ale ja wyzej odpuszczam ze wzgledu na jakosc

 

- rozwiazanie chyba najtansze w stosunku do tego co mozna uzyskac. Adaptem z wyprowadzeniem wyjsca aux. Cos takiego znalazlem http://allegro.pl/item363938028_bmw_aux_adapter_e39_e46_x5_x3_z4_interface_na_mp3.html .

i do tego na przyklad mp3 z telefonu.

Wada brak sterowania z auta (tzn z kierownicy, po co za roznica czy klikne next na telefonie zamontowanym czy na konsoli srodkowej przy monitorze).

 

I ogolnie pytanie czy ktos stosuje taki adapter aux? I prosba o podpowiedzi i sugestie odnosnie jakis mozliwych problemow o ktorych sam nie pomysalem.

 

 

ominoles jeszczcze jedna najfajniejsza lecz niekoniecznie najtansza opcje a mianowicie zmianiarke mp3, koszt okolo 1100zl, kiedys ktos na forum linki zapodawal.

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- zmieniarka cd-mp3 jakis alpine czy sony z adapterem do bmw (widzialem na aukcjach za ok. 500-600zl), juz lepiej z uzytecznoscia no ale dalej pewnie problem z zarzadzaniem, brak tagow itd

 

 

ominoles jeszczcze jedna najfajniejsza lecz niekoniecznie najtansza opcje a mianowicie zmianiarke mp3, koszt okolo 1100zl, kiedys ktos na forum linki zapodawal.

 

 

nie ominalem... patrz powyzej. jedyne co mnie wkurza to ze to w bagazniku. no i ze nie bedzie tagow na ekranie.

tzn wiem ze na pewno nie bedzie w przypadku zmieniarki nieoryginalnej a jak to sie ma w przypadku zmieniarki bmw-mp3?

pozdrawiam

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wejście AUX w radiu i podpinam sobie nokie 6630 i jakoś śmiga :8) ale fakt ,trochę to kłopotliwe

 

miales fabrycznie? dokladales?

 

 

Mam radio Panasonic miałem fabryczne wejście AUX. Telefon podpinam za pomocą kabla.Kłopotliwe jest zmienianie utworów w telefonie w czasie jazdy wiec tego nie robie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci jeszcze inną możliwośc zaproponuje o ile interesuje Cie tylko muzyka i nie potrzebna Ci nawigacja.

Sprzedaj obecnie posiadane nawi a za pięniadze które otrzymasz kupisz radio BMW na kasete z nawi szczałkową + zmieniarka CD w bagażniku i teraz tak nagrywasz płytki i jeśli chcesz to słuchasz muzy z CD a jeśli nie to podpinasz telefon lub inne źródło audio pod adapter do tej kasety o wiele lepsze zastosowanie od transmitera FM i jakość tez jest ok. Pozatym o wiele łatwiejsze w obsłudze bo nie musisz żadnych stacji ustawiać jak dlamnie to jest idealne rozwiązanie ponieważ gdzy Ci sie niechce bawić z telefonem lub MP3 to puszczasz sobie muzyke z 6CD wiesz mi pare godzin muzyki wejdzie nawet jak masz zwykłą zmieniarke bo co do zmieniarek BMW MP3 to to chyba dość nowy wynalazek osobiście się jeszcze nie spokałem z takowym.

Decyzje oczywiście pozostawiam Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie...

jeszcze cos mi chopdiz po glowie sprzedac to co mam teraa czyli ekran i czytnik do navi i zamontowac jakis zestaw 2din.

takie nie firmowe mozna wychaczyc do 1500zl z ekranem dotykowym, mp3,divx, bt do telefonu, i navi (tomtom!!!) ...

 

pozostaje problem ze bedzi to napewno wizualnie nie tak fajnie dopasowane jak oryginalny ekran oraz sterowanie z kierownicy, pomimo ze niektorzy producenci pisza ze jest mozliwosc podlaczenia, przypuszczam bedzie problematyczne ...

pozdrawiam

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Panowie proszę o pomoc. 2 tyg. temu kupiliśmy z Narzeczonym BMW 7. Autko posiada w bagażniku po lewej stronie seryjną zmieniarkę CD na 6 płyt. W środku jest radyjko NIBY seryjne Buisness RDS. Za cholerę nie możemy dojść jak uruchomić tą zmieniarkę, jedyny przycisk który mógłby świadczyć o tym, że nim uruchamia się CD jest "Audio".

Na forum przeczytałam że do uruchomienia zmieniarki służy przycisk Mode, my czegoś takiego nie posiadamy. Jedynie taki: < m >. Przyciskaliśmy już wszystko, kombinowaliśmy na wszelkie możliwe sposoby i nic. Tak jakby ta zmieniarka była rozwalona lub nie podłączona. Do gościa od tej bety na razie zadzwonić nie możemy, więc pytam tu.

Jest to samochód z 95 r. E38. Planujemy jeszcze sprawdzić radio wyjmując je czy posiada w ogóle to gniazdko na kabel. Koleś od bety mówił że działa, ale nie sprawdziliśmy przy nim, wyjmował swoje płyty więc może mówił prawdę :duh:

 

Tak więc jeśli któryś z Was wie, to napiszcie jak rozkminić to coś.

 

Pozdrawiam :twisted: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.